Almanya sular altında kaldı: Şiddetli fırtına ve yağış

Almanya'da şiddetli yağmur ve fırtına su baskınlarına yol açtı.

Almanya sular altında kaldı: Şiddetli fırtına ve yağış

Almanya’nın Bavyera, Baden Württemberg ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerinde akşam saatlerinde fırtına ve şiddetli yağış etkili oldu.

Baden-Württemberg eyaletinin Stuttgart kentinde cadde ve sokaklar göle dönerken, bazı tüneller de sular altında kaldı. Fırtına, Stuttgart Devlet Opera binasının çatısını uçurdu, ağaçları da yerinden söktü.

Bazı noktalarda dolu yağışı görülürken, metro seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle durduruldu. İtfaiye ve kurtarma ekiplerinin gelen çağrılara yetişmekte yetersiz kaldığı belirtildi. Bavyera eyaletine bağlı Aşağı Frankonya’da da şiddetli yağmurdan sonra caddeler ve evlerin bodrum katları sular altında kaldı. Kapalı garajlarda bulanan araçlar suya gömüldü.

Almanya Meteoroloji Servisi (DWD), fırtınanın bugün de devam edeceği, rüzgarın hızının saatte 85 kilometreye ulaşacağı konusunda uyarıda bulundu.

Almanya'dan birinci kuşak Türklere oturum yok İlginizi Çekebilir Almanya'dan birinci kuşak Türklere oturum yok Almanya'da bıçaklı saldırgan şoku İlginizi Çekebilir Almanya'da bıçaklı saldırgan şoku Portekiz'de corona patladı, Alman turistler dönüyor İlginizi Çekebilir Portekiz'de corona patladı, Alman turistler dönüyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya bodrum Corona Meteoroloji metro Portekiz Türkiye yağmur
Loading...