Sözcü Plus Giriş

Almanya ve Fransa’dan yeni anlaşma önerisi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Merkel, DSÖ'ye fonların artırılması çağrısında bulundu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 13:15, 24/05/2021
Almanya ve Fransa’dan yeni anlaşma önerisi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) fonlanmasının artırılması çağrısında bulunurken; salgınları önlemeye yönelik yeni bir uluslararası anlaşma fikrine de destek verdiler.

Macron ve Merkel’in açıklamaları, DSÖ’nün her yıl bakanlar düzeyinde gerçekleştirilen toplantısı için önceden ayrı ayrı kaydedilen ifadelerinde yer aldı.

Macron bugün yaptığı açıklamada, pandemiye yol açabilecek olası salgınların ortaya çıkması durumunda DSÖ’nün hızla ülkeleri ziyaret edebilecek ve verilere ulaşabilecek bir konuma getirilmesi çağrısında bulundu.

İlginizi ÇekebilirAlmanya'da normalleşme başlıyor: Futbol maçları ve konserler geri dönüyorAlmanya'da normalleşme başlıyor: Futbol maçları ve konserler geri dönüyorİlginizi ÇekebilirAlman bakan açıkladı: Covid-19'un yarısı Türkiye'den geldiAlman bakan açıkladı: Covid-19'un yarısı Türkiye'den geldiİlginizi ÇekebilirFransa'da restoran ve kafeler açıldı... Macron, Başbakan Castex'le kahveye çıktıFransa'da restoran ve kafeler açıldı... Macron, Başbakan Castex'le kahveye çıktı