Almanya ve Fransa’dan yeni anlaşma önerisi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Başbakanı Merkel, DSÖ'ye fonların artırılması çağrısında bulundu.

Almanya ve Fransa’dan yeni anlaşma önerisi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) fonlanmasının artırılması çağrısında bulunurken; salgınları önlemeye yönelik yeni bir uluslararası anlaşma fikrine de destek verdiler.

Macron ve Merkel’in açıklamaları, DSÖ’nün her yıl bakanlar düzeyinde gerçekleştirilen toplantısı için önceden ayrı ayrı kaydedilen ifadelerinde yer aldı.

Macron bugün yaptığı açıklamada, pandemiye yol açabilecek olası salgınların ortaya çıkması durumunda DSÖ’nün hızla ülkeleri ziyaret edebilecek ve verilere ulaşabilecek bir konuma getirilmesi çağrısında bulundu.

Almanya'da normalleşme başlıyor: Futbol maçları ve konserler geri dönüyor İlginizi Çekebilir Almanya'da normalleşme başlıyor: Futbol maçları ve konserler geri dönüyor Alman bakan açıkladı: Covid-19'un yarısı Türkiye'den geldi İlginizi Çekebilir Alman bakan açıkladı: Covid-19'un yarısı Türkiye'den geldi Fransa'da restoran ve kafeler açıldı... Macron, Başbakan Castex'le kahveye çıktı İlginizi Çekebilir Fransa'da restoran ve kafeler açıldı... Macron, Başbakan Castex'le kahveye çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Başbakan Corona Covid-19 Cumhurbaşkanı Dünya Fransa Futbol kahve Normalleşme Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye
Loading...