Almanya’da 12 yaş üstü coronaya karşı aşılanacak

Almanya’da düzenlen aşı zirvesi sonrası 7 Haziran’dan itibaren 12 yaş üstü çocukların Covid-19’a karşı aşısı yaptırabileceği açıklandı.

Almanya’da 12 yaş üstü coronaya karşı aşılanacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakanlık’taki aşı zirvesi sonrası düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran'dan itibaren 12 yaş üstü çocukların Covid-19'a karşı aşısı yaptırabileceği açıklarken, aşılamanın ise zorunlu olmadığını ifade etti.

Başbakan Merkel, aşılamaların eyaletler tarafından yapılacağını, okulların tam zamanlı olarak açık kalabilmesi için çocukların da aşılanmasının önemli olduğunu aktardı.

Basın toplantısında konuşan Berlin Eyalet Başbakanı Michael Müller, çocukların ve gençlerin aşılanması için özel bir kampanya yapılmayacağını ifade etti.

Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ise yaptığı konuşmada, “Çocuklara ve gençlere aşı teklifinde bulunmak istiyoruz ama zorunlu aşı yok” dedi.

ABD'nin geçtiğimiz günlerde BioNTech/Pfizer aşısının 12-15 yaş grubuna uygulanmasına onay vermesinin ardından Avrupa İlaç Ajansı‘nın da 12-15 yaş aralığı için aşı kararını cuma günü vermesi bekleniyor.

Almanya'da normalleşme başlıyor: Futbol maçları ve konserler geri dönüyor İlginizi Çekebilir Almanya'da normalleşme başlıyor: Futbol maçları ve konserler geri dönüyor Corona virüsüne karşı bağışıklık yıllarca devam edebilir İlginizi Çekebilir Corona virüsüne karşı bağışıklık yıllarca devam edebilir

,,

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Almanya Avrupa Başbakan Başbakanlık Bilim BioNTech Corona Covid-19 Cuma Futbol Normalleşme Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...