Sözcü Plus Giriş

Almanya’da kısıtlamalar 1 Mart’a kadar uzatılabilir

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in 16 eyalet başbakanıyla yapacağı corona zirvesi öncesi 14 Şubat’a kadar uzatılan Covid-19 kısıtlamalarının 1 Mart tarihine kadar uzatılmasını istediği iddia edildi.

Güncellenme: 22:41, 09/02/2021
Almanya’da kısıtlamalar 1 Mart’a kadar uzatılabilir

Almanya'da corona virüsü salgınına karşı alınan önlemlerin uzatılacağı iddia edildi. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in yarın 16 eyalet başbakanıyla yapacağı corona zirvesi öncesi 14 Şubat'a kadar uzatılan Covid-19 kısıtlamalarının 1 Mart tarihine kadar uzatılmasını istediği öne sürüldü.

Başbakan Merkel, corona virüsünün (Covid-19) mutasyonlu türünün yayılma hızından dolayı mevcut kısıtlamaların uzatılasını istediği ve mutasyonlu virüsün 13 eyalette tespit edildiğinden dolayı tedirgin olduğu belirtildi. İddia edildiği gibi Merkel'in kısıtlamaları 1 Mart'a kadar uzatılması halinde okulların açılması da ertelenecek.

Robert Koch Enstitüsü (RKİ) mutasyona uğrayan virüsün Almanya'da bulaşma oranının yüzde 6 civarında olduğunu ve kısa zamanda yüzde 20'yi bulabileceğini açıklamıştı.

Almanya'da toplam vaka sayısı 2 milyon 291 bin 924'e, toplam can kaybı ise 62 bin 156’ya ulaştı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirAlmanya'da bedava bizde 'özel' zamlıAlmanya'da bedava bizde 'özel' zamlı

İlginizi ÇekebilirSalgına karşı 6 yıl önce çağrı yapan Bill Gates uyardı: Coronadan daha kötü iki şey varSalgına karşı 6 yıl önce çağrı yapan Bill Gates uyardı: Coronadan daha kötü iki şey var