Berlin’de güpegündüz film gibi soygun

Almanya'nın başkenti Berlin’de bu sabah, lüks semt Kurfürstendamm’da akıllara durgunluk veren bir soygun gerçekleşti.

Çöpçü elbisesi giymiş dört kişi, para transfer aracının yolunu Bleibtreu sokağında kesti ve ardından bir Volksbank şubesinin otomatına para doldurmak isteyen görevlileri silahla ve göz yaşartıcı gazla etkisiz hale getirdi.

Bu sırada, aralarında Türkler olmak üzere, birçok kişi olayı kameraya aldı. Ardından arabadaki tüm para torbalarını, kutularını dışarı çıkaran saldırganlar getirdikleri arabanın arkasına paraları yükleyip kaçtı.

Dört soyguncu kameralar tarafından an be an kayda alınırken, birinin görevlilere silah doğrulttuğu, ikisinin paraları topladığı, birinin de arabaya yüklediği ortaya çıktı. Tanıklar, soyguncuların ellerindekilerin gerçek silah olduğunu doğruladı.

Sabah saat 10.00 sıralarındaki soygundan sonra polis alarma geçti. Soruşturmadan kısa süre sonra araba bulundu ancak boştu. Çöpçü kılığındaki dört soygunun iki görevliyi yaraladığı ama durumlarının iyi olduğu açıklandı. Polis, bu soygunun önceden ayrıntılı şekilde planlandığını düşünüyor.

Almanya'dan AstraZeneca raporu: Çok güvenli İlginizi Çekebilir Almanya'dan AstraZeneca raporu: Çok güvenli Alman gazetesinden Türkiye analizi: İki Türk'ten biri ülkeden kaçmak istiyor İlginizi Çekebilir Alman gazetesinden Türkiye analizi: İki Türk'ten biri ülkeden kaçmak istiyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
17 Aralık Almanya Corona film para Polis transfer Türkiye
Loading...