Sözcü Plus Giriş

Avrupa Komisyonu üyesi Shinas’tan Türk askerleriyle hatıra fotoğrafı

Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşvikinden Sorumlu Yunan Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, Batı Trakya Türkiye sınır hattında kırmızı çizgiyi geçip Türk askerleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yaşar ANTER
Güncellenme: 14:50, 05/06/2021
Avrupa Komisyonu üyesi Shinas’tan Türk askerleriyle hatıra fotoğrafı

Avrupa Komisyonu'nun Avrupa Yaşam Tarzının Teşviki’nden Sorumlu Yunan Başkan Yardımcısı Margaritis Shinas, Batı Trakya'yı ziyareti sırasında iki ülke arasında Dostluk Köprüsü olarak tabir edilen Bahçeköy (Kipi) sınır kapısında görev yapan FRONTEX görevlileri ve köprü üzerinde nöbet tutan askerleri ziyaret ederek sohbet etti.

Shinas, köprü üzerinde kırmızı çizgiyi geçerek Türkiye tarafına geçti ve köprü üzerinde nöbet tutan Türk askerleri ile de selamlaştı ve bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

‘EN BÜYÜK ARAZİ OPERASYONU’

Shinas burada yaptığı açıklamada, “Bu sınırda Avrupa'nın en büyük FRONTEX arazi operasyonuna sahibiz. Bu bir Avrupa sınırıdır, korunacak bir sınırdır. Aynı zamanda Avrupa değerlerini simgeleyecek bir sınırdır, çünkü sınırlarımızı koruyabilir, aynı zamanda insan haklarına ve özgürlüklerine ve Avrupa ilkelerine de saygı duyabiliriz” sözlerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirYunanistan'ın geri ittiği göçmenleri Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardıYunanistan'ın geri ittiği göçmenleri Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı