Avustralya’da başbakan yardımcısına “maske takmadın” cezası

Son haftalarda corona virüsü vakalarının tekrar tırmanışa geçtiği Avustralya'da Başbakan Yardımcısı Barnaby Joyce, kapalı alanda maske takmadığı için 200 Avustralya doları ceza aldı.

Avustralya’da başbakan yardımcısına “maske takmadın” cezası

New South Wales bölgesinde bir benzin istasyonuna giden Avustralya Başbakan Yardımcısı Barnaby Joyce, kapalı alanda maske takmadığı için 200 Avustralya doları (yaklaşık 151 ABD doları) para cezası aldı.

Avustralya Ulusal Partisi’nin de lideri olan Joyce, kendisi adına kesilen cezayı kamuoyu önünde doğruladı. Joyce, “Caltex istasyonuna gittim. Havalimanına gidiyordum ve depoyu doldurdum ve içeri girip ödeme yaptım. Fakat bu bana 200 dolara mâl oldu çünkü maske takmamıştım” dedi.

Yerel polis şikayet üzerine benzin istasyonuna gitti ve başbakan yardımcısına ceza kesti. Polis müdürü yardımcısı Gary Worbys, “Ceza kesilen şahıs polisle iş birliği yaptı ve üzgün olduğunu söyledi” dedi.

Başbakanlık yardımcısı görevini daha önce 2016-2018 yılları arasında yürüten Joyce, o dönemde cinsel saldırı suçlamaları sonrasında istifa etme kararı almıştı.

Avustralya'da salgın patladı: Pandemide yeni faz İlginizi Çekebilir Avustralya'da salgın patladı: Pandemide yeni faz Avustralya ve ABD'de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendi İlginizi Çekebilir Avustralya ve ABD'de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendi
ABD Avustralya Başbakan Başbakan Yardımcısı Başbakanlık benzin Corona Delta varyantı internet istifa Maske para Polis saldırı