Avusturalya bir kişide corona görüldü! Yeni Zelanda uçuşları durdurdu

Avusturalya’da bir kişide corona virüsü tespit edilmesinin ardından Yeni Zelanda, 1 yılın ardından 19 Nisan’da başlayan karşılıklı uçuşları yeniden durdurdu.

Avusturalya bir kişide corona görüldü! Yeni Zelanda uçuşları durdurdu

Dünya genelinde artan corona virüsü salgınında pek çok ülke karşılıklı olarak uçuşları durdurmuştu. Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana uçuşların durdurulduğu Yeni Zelanda ve Avusturalya arasındaki uçuşlar, seyahat balonu yöntemi ile 19 Nisan'da yeniden başlamış ancak Yeni Zelanda’daki Auckland Havalimanı’nda bir çalışanın corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından seyahat balonu yönetimine ilişkin endişeler artmıştı.

Avusturalya'nın Perth kentinde bir kişide corona virüsü tespit edilmesinin ardından Yeni Zelanda, 1 yılın ardından 19 Nisan'da başlayan karşılıklı uçuşları bir kez daha durdurdu. Perth'te ise bu gece yarısından itibaren 3 günlük karantina ilan edildi.

Yeni Zelanda'da salgının başlangıcından bu yana 2 bin 600 corona virüsü vakası tespit edilirken, Covid-19 kaynaklı toplam can kaybı da 26 olarak kaydedildi. Avusturalya'da ise salgının başlangıcından bu yana vaka sayısı 29 bin 626 ve can kaybı ise 910 olarak kayıtlara geçti.

Rusya'nın geliştirdiği 3'üncü corona aşısının dağıtımı başlıyor İlginizi Çekebilir Rusya'nın geliştirdiği 3'üncü corona aşısının dağıtımı başlıyor Dünyanın zirvesinde corona alarmı: Everest Dağı'nda ilk vaka İlginizi Çekebilir Dünyanın zirvesinde corona alarmı: Everest Dağı'nda ilk vaka

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Dünya kamp Rusya Yeni Zelanda
Loading...