Bakan Akar, NATO Karargahı’nda iki oturuma katıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın 'caydırıcılık ve savunma' konulu oturumu ile 'Afganistan' konulu oturumuna katıldı.

Bakan Akar, NATO Karargahı’nda iki oturuma katıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilen NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ilk gün oturumlarına katıldı, ‘aile fotoğrafı’ çekiminde yer aldı. İkili görüşmelerde de bulunan Akar, ‘caydırıcılık ve savunma’ ile ‘Afganistan’ konulu oturumlarda yer aldı.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı, NATO Karargahı’nda yarın yapılacak oturumlarla devam edecek.

İNGİLTERE VE ABD İLE GÖRÜŞME

Bakan Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği NATO Karargahı’nda çeşitli görüşmelerde bulundu.

Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ile savunma sanayinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Akar, daha sonra ABD Savunma Bakanı Austin ile de kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Roma’da gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi öncesinde olumlu gündem oluşturulması için ayrıntılı bir görüşme yapılmasının gerekliliği ele alındı.

YUNANİSTAN İLE TOPLANTI GÖRÜŞMESİ

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve ABD Savunma Bakanı Austin ile görüşen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile de bir araya geldi.

Savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulan ikili görüşmede, Bakan Akar tarafından; Türkiye ve Yunanistan arasında güven ve güven artırıcı önlemler çerçevesinde Ankara'da yapılması planlanan dördüncü toplantı için Yunan heyetin beklendiği ifade edildi.

İSPANYOL MEVKİDAŞIYLA DA GÖRÜŞTÜ

Bakan Akar, İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Türkiye-İspanya 7’nci Hükümetlerarası Zirvesi öncesinde savunma, güvenlik ile savunma sanayinde iş birliği konularındaki hazırlıklar ele alındı.

NATO, Rusya ile diyalog kurmaktan yana İlginizi Çekebilir NATO, Rusya ile diyalog kurmaktan yana

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...