Biden, aşının ikinci dozunu vuruldu

ABD başkanı seçilen Joe Biden, BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen corona virüsü (COVID-19) aşısının ikinci dozunu vuruldu.

Biden, aşının ikinci dozunu vuruldu

ABD’de 3 Kasım’da yapılan seçimlerle başkan seçilen Joe Biden, Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin kurucuları olduğu BioNTech ve ABD’li ilaç devi Pfizer’ın geliştirdiği corona virüsü aşısında ikinci dozu vuruldu. Biden, ilk dozu 21 Aralık 2020’de olmuştu.

ABD’DE 8 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ AŞI OLDU

ABD’de aşı işlemleri, 14 Aralık’ta başladı. Yerel medya, şu ana kadar sağlık çalışanları başta olmak üzere 8 milyondan fazla kişini corona virüsü aşılarını yaptırdığını duyurdu.

ABD’DE SON DURUM

Corona virüsü nedeniyle en fazla can kaybının yaşandığı ABD’de virüsün yayılmaya başladığı günden bu yana 383 bin 587 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 22 milyon 949 bin 569 kişiye ulaştı.

Ülkede, 13 milyon 487 bin 411 kişinin iyileştiği ve 9 milyon 78 bin 571 aktif vakanın bulunduğu ifade edildi. DHA

ABD tarihinde bir ilk! Trump için azil süreci başlatıldı İlginizi Çekebilir ABD tarihinde bir ilk! Trump için azil süreci başlatıldı ABD'deki kanlı kongre baskınında 40 bin dijital ipucu inceleniyor İlginizi Çekebilir ABD'deki kanlı kongre baskınında 40 bin dijital ipucu inceleniyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD BioNTech Corona Covid-19 Donald Trump Joe Biden Sağlık Uğur Şahin
Loading...