Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüşecek

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı basın açıklamasında, ABD Başkanı Joe Biden'ın Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile telefon görüşmesinin çok yakın bir zamanda gerçekleşmesinin beklendiğini bildirdi.

Biden, Suudi Arabistan Kralı Selman ile görüşecek

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki gerçekleştirdiği basın toplantısında yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile gerçekleştirmesi beklenen telefon görüşmesine ilişkin soruları yanıtladı.

Psaki, ikili arasındaki telefon görüşmesinin çok yakın bir zamanda gerçekleşmesinin planlandığının altını çizdi. Psaki, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’ı ile Riyad arasındaki yakın bağların ardından ABD-Suudi Arabistan ilişkilerindeki ton değişikliğinin bir parçası olarak Suudi Arabistan’la ilgili “masada bir dizi eylem var” dedi.

KAŞIKÇI RAPORU AÇIKLANACAK

Biden'ın Kral Selman ile yapması planlanan telefon görüşmesinin ise, Ekim 2018'de gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili bir ABD istihbarat raporunun yayınlanmasıyla aynı zamana denk gelmesi bekleniyor.

Yakın zamanda yayınlanması beklenen istihbarat raporunda Kaşıkçı’nın ölümünü onaylayan kişinin ise, Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın olabileceği iddia ediliyor.

ABD ile Suudi Arabistan arasında dikkat çeken görüşme İlginizi Çekebilir ABD ile Suudi Arabistan arasında dikkat çeken görüşme Kaşıkçı cinayetinin kan donduran yeni detayları ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Kaşıkçı cinayetinin kan donduran yeni detayları ortaya çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...