BioNTech-Pfizer açıkladı: Mutasyonlu corona için yeni bir aşı geliştirmeye ihtiyaç yok

BioNTech-Pfizer, Covid-19’a karşı geliştirilen “BNT162b2” aşısının Covid-19'un mutasyona uğramış yeni türüne karşı etkili olduğunu ve yeni bir aşı geliştirmeye ihtiyaç olmadığını açıkladı.

BioNTech-Pfizer açıkladı: Mutasyonlu corona için yeni bir aşı geliştirmeye ihtiyaç yok

Mutasyona uğramış olan Covid-19’a dönük çalışmaların tamamlayarak kamuoyuna açıklama yapan BioNTech-Pfizer, Covid-19'a karşı geliştirdiği “BNT162b2” isimli aşısının Covid-19'un İngiltere ve Güney Afrika’da tespit edilen yeni türüne karşı koruma sağladığını aktardı.

BioNTech-Pfizer, yapılan laboratuvar çalışmalarında aşının İngiltere ve Güney Afrika’daki yeni türlere karşı nötralize edici antikor tepkisini tetiklediğini tespit ettiklerini belirtti.

Açıklamada, laboratuvar çalışmalarında elde edilen sonuçların cesaret verici olduğu ifade edilerek, ürettikleri aşının üzerinde muhtemel yeni türlere göre ayarlama yapabilecekleri kaydedildi. (İHA)

Almanya: AstraZenaca'nın corona aşısı 65 yaş ve üstüne yapılmamalı İlginizi Çekebilir Almanya: AstraZenaca'nın corona aşısı 65 yaş ve üstüne yapılmamalı

AB'de corona aşısı krizi! Üreticilere sert sözler ve 'ihracat kısıtlaması' önerisi İlginizi Çekebilir AB'de corona aşısı krizi! Üreticilere sert sözler ve 'ihracat kısıtlaması' önerisi Corona aşısından sonra şimdi de corona ilacı geliyor İlginizi Çekebilir Corona aşısından sonra şimdi de corona ilacı geliyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Afrika Almanya Avrupa Avrupa Birliği Bilim BioNTech Corona Güney Afrika İngiltere Türkiye
Loading...