Bir ülke daha Covid-19 seyahat yasaklarını kaldırdı: Türkiye hariç

Suudi Arabistan, dün gece ülkeye giriş yapan yabancı turistlere karantina uygulamasını kaldırdı. Yapılan açıklamada iki doz aşı olmuş ya da Covid-19 geçirip iyileşmiş insanların ülkeye girişinde karantina uygulamasına dahil olmayacağı belirtildi. Yapılan açıklamada Suudi Arabistan vatandaşlarının Türkiye, Libya, Afganistan ve Hindistan gibi ülkelere gidişine yasağın devam ettiği aktarıldı.

Bir ülke daha Covid-19 seyahat yasaklarını kaldırdı: Türkiye hariç

Suudi Arabistan yönetimi, bugün yapılan açıklamada birçok ülkeden gelenlere uygulanan zorunlu karantina uygulamasını kaldırdığını duyurdu. Yapılan açıklamada iki doz Covid-19 aşısı olan ya da Covid-19 bulaştıktan sonra sağlığına kavuşanların zorunlu karantina uygulamasına dahil edilmeyeceği belirtildi.

Corona virüsünün yayılmasını engellemek için ABD, Hindistan, Birleşik Krallık’ın da dahil olduğu 20 ülkeden ziyaretçinin gelmesinin yasak olduğu belirtilirken Suudi Arabistan Sivil Havacılık Dairesi, 20 Mayıs’tan itibaren Suudi Arabistan vatandaşı olmayan ve ya aşı olmuş ya da Covid-19 atlatmış insanların karantinaya alınmayacağı belirtildi.

Yapılan bir diğer açıklamada ise Suudi Arabistan vatandaşlarının aralarında Türkiye, Yemen, Suriye, Afganistan ve Hindistan gibi ülkelerin de olduğu 13 ülkeye Suudi Arabistan vatandaşlarının gitmesine uygulanan yasağın devam ettiği belirtildi.

Türkiye ile Sırbistan arasında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı İlginizi Çekebilir Türkiye ile Sırbistan arasında PCR testi zorunluluğu kaldırıldı Covid-19 aşısında kritik gelişmeler: Gerçek sonuçlar açıklandı ve Türkiye'ye lisans verildi İlginizi Çekebilir Covid-19 aşısında kritik gelişmeler: Gerçek sonuçlar açıklandı ve Türkiye'ye lisans verildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Afganistan Corona Hindistan Libya Sağlık Sinovac Sırbistan Suriye Suudi Arabistan Türkiye Yemen
Loading...