Blinken: ABD, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmayı bitirmek için yoğun uğraş veriyor

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ve Filistinliler arasındaki çatışmalarda tüm tarafları sivilleri koruma çağrısında bulunurken ABD'nin çatışmaların sona ermesi için yoğun uğraş verdiğini söyledi.

Blinken: ABD, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmayı bitirmek için yoğun uğraş veriyor

Blinken Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yaptığı açıklamada, “Sürekli olarak diplomatik kanallar üzerinden çatışmaların sonlanması için çaba gösteriyoruz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı iki haftadır devam eden gerilimle ilgili, “ABD çatışmaların tırmanmasından ciddi endişe duyuyor. Yüzlerce insan hayatını kaybetti ya da yaralandı, çocuklar enkaz altından çıkarılıyor. Eğer taraflar isterse ateşkes için destek sağlamaya hazırız” dedi.

Blinken İsrail’in kendini savunma hakkının olduğunu ancak gazetecilerin ve sağlık çalışanlarının tehlikeye girmesinin kaygı verici olduğunu belirtti.

AB Yüksek Temsilcisi Borell ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken arasında kritik görüşme İlginizi Çekebilir AB Yüksek Temsilcisi Borell ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken arasında kritik görüşme ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan geri çekilme açıklaması: Askerleri eve getirme zamanı İlginizi Çekebilir ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan geri çekilme açıklaması: Askerleri eve getirme zamanı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...