BM, İsrail’in şiddetinin bilançosunu çıkardı

BM'den yapılan açıklamada, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze'ye yönelik süren saldırıların 9'uncu gününde şimdiye kadar 52 binden fazla Filistinlinin yerinden edildiğini bildirdi.

BM, İsrail’in şiddetinin bilançosunu çıkardı

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi, İsrail ordusunun, Gazze’ye yönelik hava ve karadan başlattığı saldırılarda 10 Mayıs’tan şimdiye kadar 52 binden fazla Filistinlinin yerinden edildiğini, 2 bin 500 kişinin evsiz kaldığını açıkladı.

BM, saldırılarda etkilenen Gazze’deki 38 binden fazla sivile yardım ulaştırıldığı kaydedildi. Saldırılarda evsiz kalan sivillerin Birleşmiş Milletler Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA) tarafından yönetilen 48 okula sığındığı bildirildi.

40’TAN FAZLA EĞİTİM YERİ HASAR GÖRDÜ

Açıklamada, çatışmalarda 40’tan fazla eğitim yerinin hasar gördüğü ve bölgedeki okullara günde 6 ila 8 saat enerji verildiği ifade edildi.

BM İnsani Yardım Koordinatörü Lynn Hastings, İsrail ve Filistin taraflarına, BM’ye yakıt, gıda ve tıbbi malzeme ulaştırılması ve Gazze’ye insani yardım personeli gönderilmesine izin verilmesi için de çağrıda bulundu.
İsrail'den Gazze açıklaması: Askeri operasyon 48 saat daha sürecek İlginizi Çekebilir İsrail'den Gazze açıklaması: Askeri operasyon 48 saat daha sürecek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...