Cannes Film Festivali’ni mücevher hırsızları sardı: Kırmızı halıda gözlerine kestirip otel odasında soyuyorlar

Cannes Film Festivali uluslararası suç şebekelerinin odak noktası haline geldi. Kırmızı halıdaki yıldızları gözlerine kestiren Rusya, Romanya ve Bosna Hersek'ten gelen hırsızlar, Cannes'da oyuncuların kaldığı otellerin çalışanlarına rüşvet vererek mücevherlerini çalıyor.

Cannes Film Festivali’ni mücevher hırsızları sardı: Kırmızı halıda gözlerine kestirip otel odasında soyuyorlar

Dünyanın en prestijli organizasyonlarından Cannes Film Festivali, uluslararası kamuoyunun olduğu kadar suç şebekelerinin de yakından takip ettiği bir etkinliğe dönüştü. Festivale katılan filmlerin yıldızları ve davetliler kırmızı halıda şıklık yarışına girerken, göz kamaştırıcı kıyafetleri ve onları eşlik eden takılarıyla bütün ilgiyi üzerlerine topluyor. Söz konusu ilgi mücevher hırsızlarını da harekete geçirdi.

2021 Cannes Film Festivali’ne katılan İngiliz oyuncu Jodie Turner-Smith, kırmızı halıda taktığı Gucci’nin elmaslarla süslü altın kolyesiyle adından uzunca süre söz ettirdi. 34 yaşındaki Smith, 17 bin sterlin değerindeki mücevherlerinin çalınmasıyla ise büyük bir şok yaşadı.

Jodie Turner-Smith ve Gucci kolyesi.

Geceliği 2 bin 500 sterlin olan Marriott Otel’de kalan Smith’in soygun sırasında odada olmadığı öğrenildi. Fransız polisine şikayette bulunan Smith, 2.5 saatlik sorgunun ardından yaşadıklarını sosyal medyada paylaştı. Yapılan ilk incelemede odaya herhangi bir zorlama olmadan girildiği belirtildi.

RUSYA VE ROMANYA’DAN GELİYORLAR

The Times’ın haberine göre Smith’in başına gelenler sıradan bir hırsızlık olayı değil. Rusya, Romanya ve Bosna Hersek’ten Cannes’a gelen suç şebekeleri festivale kalan yıldızları hedef alıyor. Zengin konuklar gibi davranan ve otellerde oda tutan çete üyeleri, düşük maaşlara çalışan otel çalışanları ve güvenlik görevlilerine rüşvet vererek odalara giriş kartını ellerine geçiriyor.

Polisin Smith’in olayı ve hırsızlık çeteleriyle ilgili soruşturması devam ediyor.

Sinema dünyasının kalbi Cannes'da atıyor: 74. Cannes Film Festivali başladı İlginizi Çekebilir Sinema dünyasının kalbi Cannes'da atıyor: 74. Cannes Film Festivali başladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Altın Bosna Corona film oyuncu Reuters Romanya rüşvet Rusya Sanat sinema
Loading...