Çavuşoğlu ve Dendias basın toplantısı düzenledi: Aşı olan ve negatif test sonucu alanlar seyahat edebilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yunanistan'da temaslarda bulundu. Çavuşoğlu, mevkidaşı Dendias ile bir basın toplantısına katıldı. Dendias gerçekleşen görüşmede aşı olan ve negatif test sonucu çıkan iki ülke vatandaşlarının turistik ziyaret gerçekleştirebilecekleri konusunda mutabakata varıldığını söyledi.

Çavuşoğlu ve Dendias basın toplantısı düzenledi: Aşı olan ve negatif test sonucu alanlar seyahat edebilecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun dün başladığı Yunanistan temasları devam ederken bugün mevkidaşı Nikos Dendias ile düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Dendias, iki ülkede aşı olan vatandaşların ve corona virüsü test sonucu negatif çıkanların seyahat etmesine izin verilmesi konusunda anlaşma sağlandığını söyledi. Dendias, “Aşı sertifikasının tanınması konusunda anlaştık” dedi.

ERDOĞAN VE MİÇOTAKİS GELECEK AY GÖRÜŞECEK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da aşı sertifikası konusunda tarafların anlaştığını söylerken, bu gelişmenin turizm sektörüne büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Çavuşoğlu, “Bugün vardığımız mutabakat karşılıklı olarak turizm sektörümüze katkı sağlayacak. Yunanistan ile aşıları karşılıklı olarak tanıma kararı aldık” ifadesini kullandı.

Dendias, iki ülke arasındaki ciddi farklılıkların üstesinden gelinmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Öte yandan yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in gelecek ay gerçekleşecek NATO Zirvesi’nde bir araya geleceği de duyuruldu.

Yunanistan'dan Çavuşoğlu'nun açıklamalarına çok sert yanıt İlginizi Çekebilir Yunanistan'dan Çavuşoğlu'nun açıklamalarına çok sert yanıt

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Cumhurbaşkanı Dışişleri Bakanı mevlüt çavuşoğlu NATO Yunanistan
Loading...