Çin’de corona kâbusu: 4.9 milyon kişinin yaşadığı kent karantinaya alındı

Çin'in Hebei eyaletine bağlı olan 4,9 milyon kişinin yaşadığı Langfang kenti 7 gün karantina altına alındı.

Çin’de corona kâbusu: 4.9 milyon kişinin yaşadığı kent karantinaya alındı

Çin’de dün son 6 ayın en kritik corona virüsü bilançosu açıklandı. Başkent Pekin’e bağlı, yaklaşık 1,2 milyon insanın yaşadığı kırsal bir bölge tam karantina altına alındı.

Çin medyası, Hebei eyaletinin bir başka şehir olan ve 4,9 milyon kişinin yaşadığı Langfang’ın da karantina altına alındığını aktardı. Çin’in Hebei bölgesinde geçtiğimiz hafta yerel saatle 10:00’a kadar toplamda 326 doğrulanmış iç kaynaklı, 234’ü asemptomatik vaka bildirdi.

Doğrulanmış vakalardan 304’ünün Shijiazhuang’da, 21’inin Xingtai’de ve birinin de Langfang’da olduğu belirtildi.

PLAZMA TAHSİS EDİLDİ

Hebei Bölge Sağlık Komisyonu Müdürü Liang Zhankai, Ulusal Sağlık Komisyonu’nun, Hebei’deki ağır hastaların tedavisi için Wuhan’daki iyileşmiş COVID-19 vakalarından plazma tahsis ettiğini ve hastaneye kaldırılan hastaların genellikle stabil durumda olduğunu söyledi.

Ayrıca Liang, diğer bölgelerden toplam 252 test uygulayan kişinin, nükleik asit testlerine ve Hebei’nin günlük test kapasitesini 1.1 milyon tüpe çıkarmasına yardımcı olmak için Shijiazhuang, Xingtai ve Langfang’a gönderildiğini ifade etti.

LANGFANG KENTİ 7 GÜN KARANTİNA ALTINDA 

Langfang’a bağlı 12 köyde 20 binden fazla Çinli, corona virüsü karantina merkezlerine gönderildi. Çinli yetkililer bugün Pekin yakınlarındaki Hebei eyaletine bağlı Langfang şehrini karantina altına aldıklarını duyurdu. Şehrin 4,9 milyon sakini 7 gün boyunca karantina altında kalacak ve şehre giriş çıkışlar kapatıldı. DHA

Çin'in corona virüsü aşısında korkutan düşüş: Giderek azalıyor İlginizi Çekebilir Çin'in corona virüsü aşısında korkutan düşüş: Giderek azalıyor Corona 1 ayda aynı aileden 5 kişiyi aldı İlginizi Çekebilir Corona 1 ayda aynı aileden 5 kişiyi aldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Brezilya Çin Corona Covid-19 doktor Haber Sağlık Sinovac Türkiye
Loading...