Sözcü Plus Giriş

Corona aşısıyla ilgili umut verici gelişme

Güney Koreli yetkililer corona virüsü olduktan sonra yaşamını yitiren 8 kişinin ölümü ile ilgili soruşturmayı tamamladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:12, 08/03/2021
Corona aşısıyla ilgili umut verici gelişme

Corona virüsü salgınına karşı sıkı önlemler alınmasına rağmen Covid-19 aşısı olduktan sonra 8 kişinin ölmesi Güney Kore’yi ayağa kaldırdı. AstraZeneca’nın aşısını olan insanların 8’inin ölmesi sonrasında başlatılan soruşturma bugün tamamlandı.

Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı Direktörü Jeong Eun-kyeong basın açıklaması yaptı. Güney Koreli yetkili, “Araştırmamızın sonucunda bu 8 kişinin ölümünün corona virüsü aşısıyla bir bağlantısı olmadığını tespit ettik. AstraZeneca aşısının herhangi bir yan etkisi olmadı ve ölümlerle bir bağlantısı yok” dedi.

Yapılan açıklamada yaşamını yitirenlerin halihazırda sağlık sorunları olduğu ve aşı olduktan sonra yan etkilerin belirdiği kaydedildi. Sağlık gerekçesiyle Güney Kore’de 65 yaşın ve üzerindekilere AstraZeneca aşısı yapılmazken Jeong, “Uzmanlardan oluşan heyetimiz bu aşının yaşlılara yapılmasında bir sakınca görmedi” dedi.

İlginizi ÇekebilirBrezilya efsanesi Pele: 'Corona virüsü aşısı oldum ancak...'Brezilya efsanesi Pele: 'Corona virüsü aşısı oldum ancak...'İlginizi ÇekebilirCorona virüsü aşısında büyük fark: Etkisi aynı fiyatı 10 katCorona virüsü aşısında büyük fark: Etkisi aynı fiyatı 10 kat

 

Yayınlanma Tarihi:14:10,