Corona salgını Fransa’da sinema sektörünü vurdu

Fransa’da corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında 30 Ekim’den bu yana kapalı olan sinemalar 19 Mayıs’ta kapılarını tekrar açarken, sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma uygulanan süreçte 400'den fazla sinema filmi gösterime giremedi.

Corona salgını Fransa’da sinema sektörünü vurdu

Fransa'da corona virüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında 30 Ekim'den bu yana kapalı olan sinema ve tiyatrolar, kademeli normalleşme kapsamında geçtiğimiz hafta yeniden açılmıştı.

Fransızlar, söz konusu normalleşme adımını memnuniyetle karşıladı. Ulusal Fransız Sinema Federasyonu’na (FNCF) göre, geçtiğimiz çarşamba günü yaklaşık 283 bin kişi, ertesi gün ise 150 bin kişi sinemaya gitti.

Sinema salonları yüzde 35 doluluk oranında hizmet verebilirken, patlamış mısır satışı ve tüketimi ise hala yasak. Sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma uygulanan süreçte 400’den fazla sinema filmi gösterime giremedi.

Sinema salonlarına, 9 Haziran’dan itibaren 2 kat fazla seyirci kabul edilebilecekken, 30 Haziran itibariyle tiyatrolar da kapasitelerinin tamamını kullanabilecek.

Covid-19 kısıtlamaları hafifletilse de salgının yeniden canlanmasını engellemek amacıyla maske ve mesafe kuralı ise devam ediyor.

Fransa'nın Sağlık Bakanı açıkladı: Pfizer/BioNTech aşısına karşı kirli kampanya İlginizi Çekebilir Fransa'nın Sağlık Bakanı açıkladı: Pfizer/BioNTech aşısına karşı kirli kampanya Coronaya karşı çifte silah: Hem bulaşmayı hem de yayılmayı önleyen iki ilaç geliştirildi İlginizi Çekebilir Coronaya karşı çifte silah: Hem bulaşmayı hem de yayılmayı önleyen iki ilaç geliştirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avustralya BioNTech Çarşamba Corona Fransa Maske Mısır Normalleşme Sağlık Sağlık Bakanı sinema sokağa çıkma yasağı söz tam kapanma
Loading...