Corona salgınında bir ilk: “Seyahat balonu” ile karantinasız turizm başlıyor

Corona virüsü salgınına karşı çok sıkı önlemler alarak pandeminin hızını yavaşlatmayı başaran Avustralya ve Yeni Zelanda arasında "seyahat balonu" oluşturulmasına karar verildi.

Corona salgınında bir ilk: “Seyahat balonu” ile karantinasız turizm başlıyor

Corona virüsü salgınını kontrol altına almayı başaran Yeni Zelanda ve Avustralya arasındaki “seyahat balonu” uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, 19 Nisan’da Yeni Zelanda’nın Avustralya’dan gelecek turistleri karantina uygulaması olmadan kabul edeceğini açıkladı. Corona virüsü salgınına karşı bütün dünyaya kapılarını adeta kapatan ve bu sayede salgını önlemeyi başaran iki ülke arasındaki seyahat balonu bir ilk olarak da kayıtlara geçti.

COVID TESTİ DE İSTENMİYOR

Bir süredir Avustralya’nın birçok eyaleti Yeni Zelandalı turistleri kabul ederken Yeni Zelanda yönetimi karantina uygulamasına devam ediyordu.

Başkent Wellington’da konuşan Ardern, “Seyahat balonu bizim Covid-19’la mücadele ve bu salgından toparlanma sürecinde yeni bir sayfa olacak” dedi. Bu seyahat anlaşmasının bir diğer farkı da turistlerden zorunlu Covid-19 testi talep edilmeyecek olması. Ardern, olası bir yerel salgın patlaması ihtimaline karşı bazı uçuşların iptal edilebileceğini söyledi.

Coronayı yenen Avustralya'da ofise dönüş başladı: İşte yeni çalışma düzeni İlginizi Çekebilir Coronayı yenen Avustralya'da ofise dönüş başladı: İşte yeni çalışma düzeni İngiltere'nin seyahat yasağına yeni ülkeler eklendi İlginizi Çekebilir İngiltere'nin seyahat yasağına yeni ülkeler eklendi İsrail'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Sebebi corona virüsü değil İlginizi Çekebilir İsrail'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Sebebi corona virüsü değil

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avustralya Bahreyn Birleşik Arap Emirlikleri Corona Dünya İngiltere İsrail Türkiye Yeni Zelanda
Loading...