Corona ülkede felakete dönüştü! Otobüsleri yoğun bakım yaptılar

Hindistan’da artan corona virüsü vakaları nedeniyle oksijen tüplerinde yaşanan sıkıntı devam ederken, hastalara oksijen sağlamak için tekerlekli yoğun bakım hizmeti başlatıldı.

Corona ülkede felakete dönüştü! Otobüsleri yoğun bakım yaptılar

Corona virüsü (Covid-19) salgınında ikinci dalganın etkisiyle hastanelerde boş yatakların, ilaçların ve oksijen tüplerinin tükendiği Hindistan’da ‘tekerlekli yoğun bakım' uygulamasına imza atıldı.

Karnataka Eyaleti Karayolu Taşımacılığı Şirketi (KSRTC) tarafından başlatılan tekerlekli yoğun bakım hizmeti kapsamında 5 yatak kapasiteli bir araç tasarlandı.

Aracın içinde acil tıbbi müdahale ekipmanı, bir jeneratör sistemi ve oksijen tüpleri bulunurken, söz konusu hizmetin eyalet genelinde uygulanması planlanıyor.

Aracın tasarlanma nedeni ise Covid-19 hastalarının hastanelere götürülürken ihtiyaç duydukları oksijene daha kolay ulaşmalarına yardım etmek olarak açıklandı.

Corona salgınının vurduğu Hindistan'da bir felaket daha İlginizi Çekebilir Corona salgınının vurduğu Hindistan'da bir felaket daha Nepal ikinci Hindistan olma yolunda... Vakalar hızla artıyor İlginizi Çekebilir Nepal ikinci Hindistan olma yolunda... Vakalar hızla artıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Hindistan Nepal söz
Loading...