Corona virüsüne yakalanan annenin sütü açık yeşil oldu

Meksika'nın Monterrey kentinde yaşayan yeni doğum yapan 23 yaşındaki Anna Cortez ve bebeği, corona virüsüne yakalandı. Cortez, hastayken sütünün açık bir yeşil tonu olduğunu ve sütün normal rengine dönmesinden iki gün sonra corona virüsü testinin negatif çıktığını açıkladı.

Corona virüsüne yakalanan annenin sütü açık yeşil oldu

Meksikalı anne Anna Cortez yeni doğum yaptıktan sonra bebeğiyle birlikte corona virüsüne yakalandı. Cortez, sütünün hastalıkla savaşırken yavaş yavaş açık yeşil renge döndüğünü ve sütünün normal renge dönmesinden iki gün sonra ise corona virüsü testi sonucunun negatif çıktığını belirtti.

BEBEĞİNİ BESLEMEYE DEVAM ETTİ

Cortez yaptığı açıklamada uzman bir çocuk doktoruna danıştığını ve doktorun sütün rengine rağmen güvenli olduğuna dair kendisine güvence verdiğini ifade etti.

Cortez doktorunun kendisine yaptığı açıklamada, anne sütündeki renk değişikliğinin vücudun corona virüsüyle savaşırken bebeği koruyan doğal antikorlar tarafından tetiklenmiş olabileceğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar ise yeşil rengin annenin beslenmesinden kaynaklanmış olabileceğini öne sürdü ancak 23 yaşındaki Anna, yeme alışkanlıklarında hiçbir değişiklik olmadığını ve çok fazla yeşillik yemesine rağmen sütünün her zaman beyaz olduğunu ifade etti.

YEŞİL RENK ANTİKORLARDAN OLABİLİR

Cortez, “Aynı zamanda bir emzirme danışmanı olan kızımın çocuk doktoru ile konuştum ve annenin hastalandığında veya bebek hastalandığında anne sütünün değişip antikorlarla uyum sağladığını söyledi. Vücudunuz ne yaptığını bilir ve sütünüzdeki bir şeyi değiştiriyorsa bunun nedeni vücudunuzun ihtiyacı olan şeydir” ifadelerini kullandı. DHA

Fransa, daha önce coronaya yakalanan kişilere tek doz aşı önerdi İlginizi Çekebilir Fransa, daha önce coronaya yakalanan kişilere tek doz aşı önerdi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
anne Bebek beyaz Çocuk Corona Fransa Meksika Sağlık
Loading...