Coronada dehşete düşüren gelişme! ‘Şu ana dek eşi benzeri görülmedi’

Corona virüsü mutasyonunda eşi benzeri görülmemiş bir gelişme yaşandı. Meksika'da bir hastada Covid-19'un hem Delta hem de Mu mutasyonu tespit edildi. Yeni gelişmeyle ilgili derin epidemiyolojik araştırmalar başlatıldığı belirtildi.

Coronada dehşete düşüren gelişme! ‘Şu ana dek eşi benzeri görülmedi’

Dünya genelinde yeni tip corona virüsü (Covid-19) ve mutasyonları ile mücadele devam ederken, Meksika'dan Covid-19 mutasyonlarına ilişkin korkutan bir açıklama geldi.

“HEM DELTA HEM DE MU MUTASYONU”

Ülkenin Hidalgo eyaletinde bir kişide Covid-19’un hem Delta hem de Mu mutasyonu tespit edildi. Meksika Epidemiyolojik Referans ve Tanı Enstitüsü tarafından yapılan farklı analizler sonucunda ortaya çıkan çift mutasyon vakası Hidalgo Valisi Omar Fayad tarafından da doğrulandı.

VALİ EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ OLARAK NİTELENDİRDİ

Vali Fayad sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, söz konusu vakayı “Meksika’da şu ana dek eşi benzeri görülmemiş” olarak nitelendirdi.

ARAŞTIRMALAR BAŞLADI

Vali ayrıca, Hidalgo Eyaleti Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü Meksika Ofisi'nin Covid-19 sorumlusu Jean-Marc Gabastou'nun koordineli olarak derin epidemiyolojik araştırmalar üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 16 Ekim corona tablosunu açıkladı! Vaka ve vefatta son durum İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 16 Ekim corona tablosunu açıkladı! Vaka ve vefatta son durum Bakan Koca'dan önemli uyarı: Belirtileri coronaya benziyor! Ciddi artış var İlginizi Çekebilir Bakan Koca'dan önemli uyarı: Belirtileri coronaya benziyor! Ciddi artış var

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 Cumartesi Dünya Maske Meksika Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya
Loading...