Delta varyantı bir ülkede daha görüldü

Hindistan’da ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan corona virüsünün Delta mutasyonunun Lübnan’da tespit edildiği belirtildi.

Delta varyantı bir ülkede daha görüldü

Corona virüsü salgınında vaka ve can kayıpları artmaya devam ederken, Hindistan'da ortaya çıkan ve 80'den fazla ülkeye yayılan corona virüsünün Delta mutasyonu bu kez de Lübnan'da görüldü.

Lübnan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 3 kişide Delta mutasyonu tespit edildiği ve ülkedeki ilk vakalar olarak kayda geçtikleri belirtildi. Lübnan halkına aşı olmaları için çağrıda bulunuldu.

Vaka sayılarında artış yaşanan ülkede son 24 saat içinde 210 yeni vaka tespit edilirken, virüs nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti. Salgının başından bu yana toplam vaka sayısı 545 bin 226'ya, toplam can kaybı ise 7 bin 856'ya ulaştı.

Rusya'da Delta varyantı ölüm saçıyor: Ölüm sayısında rekor kırıldı İlginizi Çekebilir Rusya'da Delta varyantı ölüm saçıyor: Ölüm sayısında rekor kırıldı Lambda varyantı nedir? İlginizi Çekebilir Lambda varyantı nedir? Delta varyantı ile ilgili korkutan örnek: Aşı olmayan herkese bulaştı İlginizi Çekebilir Delta varyantı ile ilgili korkutan örnek: Aşı olmayan herkese bulaştı
Avustralya Corona Dünya Hindistan Lübnan Ölüm Peru Rusya Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye