Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze’ye yönelik saldırıları ve Filistin halkına yönelik baskıcı uygulamalarına tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’in Gazze saldırılarına tepki

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* İsrail'in Filistin halkına yönelik baskı ve şiddet politikalarının Ramazan ayında artarak sürmesi endişe vericidir. Mescid-i Aksa'ya yönelik kısıtlamalarla Ramazan ayında Filistin halkının ibadet özgürlüğünü engelleyen İsrail Yönetimi, işgal altındaki Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşim birimlerini genişletmeyi sürdürmekte, ayrıca bu bölgelerde yaşayan İsraillilerin Filistin halkına yönelik şiddet eylemlerine karşı herhangi bir tedbir almayarak bu saldırıları esasen teşvik etmektedir.

* İsrail Yönetimi'nin ayrıca Filistinlilerin Doğu Kudüs'teki seçim faaliyetlerini önlemeye çalıştığı, ayrıca Batı Şeria'da seçim sürecini sekteye uğratmaya yönelik olarak bazı Filistinlileri keyfi gerekçelerle gözaltına aldığı görülmektedir. İsrail savaş uçakları tarafından dün gece Gazze'ye yönelik gerçekleştirilen hava saldırıları da, İsrail Yönetimi'nin saldırgan politikalarının son örneğini teşkil etmektedir. İsrail bölgede barış ve istikrarı zedeleyen bu saldırgan politikalarına son vermelidir.

İsrail'de açık alanlarda maske yasağı kaldırılıyor İlginizi Çekebilir İsrail'de açık alanlarda maske yasağı kaldırılıyor İsrail aşılanmış turistleri kabul etmeye başlayacak İlginizi Çekebilir İsrail aşılanmış turistleri kabul etmeye başlayacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...