DSÖ’den coronanın kökenine ilişkin yeni açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Covid-19’un kökenine ilişkin daha fazla araştırma yapılmasını talep ederek, tüm hipotezlerin açık kaldığını hatırlattı.

DSÖ’den coronanın kökenine ilişkin yeni açıklama

Covid-19 salgının ortaya çıkışını araştırmakla görevli uluslararası bir ekibin 14 Ocak-10 Şubat tarihleri arasındaki Çin'in Wuhan kentinde yaptığı saha araştırmasına ilişkin raporun yayınlamasının ardından Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus daha fazla çalışma yapılması çağrısında bulundu.

LABORATUVARDAN ÇIKMASI DÜŞÜK BİR İHTİMAL

Raporda, Covid-19’un yarasalardan insanlara başka bir hayvan aracılıyla bulaşmasının en olası senaryo olduğu belirtilirken, virüsün laboratuvardan sızmasının son derece düşük bir ihtimal olduğunu açıklandı.

Araştırmaların daha ileri çalışmalarla ele alınması gerektiğini söyleyen Ghebreyesus, “DSÖ ile tüm hipotezler mümkündür. Bu rapor çok önemli bir başlangıç ama son değil. Henüz virüsün kaynağını bulamadık ve bilimi takip etmeye devam etmeliyiz” dedi.

Coronanın yeni bir mutasyonu tespit edildi İlginizi Çekebilir Coronanın yeni bir mutasyonu tespit edildi İtalya'da skandal! 'Corona verileriyle oynandığı' iddiasına soruşturma başlatıldı İlginizi Çekebilir İtalya'da skandal! 'Corona verileriyle oynandığı' iddiasına soruşturma başlatıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Covid-19 Dünya İsrail istifa İtalya Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...