Sözcü Plus Giriş

DSÖ’den coronanın kökenine ilişkin yeni açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Covid-19’un kökenine ilişkin daha fazla araştırma yapılmasını talep ederek, tüm hipotezlerin açık kaldığını hatırlattı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 19:53, 30/03/2021
DSÖ’den coronanın kökenine ilişkin yeni açıklama

Covid-19 salgının ortaya çıkışını araştırmakla görevli uluslararası bir ekibin 14 Ocak-10 Şubat tarihleri arasındaki Çin'in Wuhan kentinde yaptığı saha araştırmasına ilişkin raporun yayınlamasının ardından Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus daha fazla çalışma yapılması çağrısında bulundu.

LABORATUVARDAN ÇIKMASI DÜŞÜK BİR İHTİMAL

Raporda, Covid-19’un yarasalardan insanlara başka bir hayvan aracılıyla bulaşmasının en olası senaryo olduğu belirtilirken, virüsün laboratuvardan sızmasının son derece düşük bir ihtimal olduğunu açıklandı.

Araştırmaların daha ileri çalışmalarla ele alınması gerektiğini söyleyen Ghebreyesus, “DSÖ ile tüm hipotezler mümkündür. Bu rapor çok önemli bir başlangıç ama son değil. Henüz virüsün kaynağını bulamadık ve bilimi takip etmeye devam etmeliyiz” dedi.

İlginizi ÇekebilirCoronanın yeni bir mutasyonu tespit edildiCoronanın yeni bir mutasyonu tespit edildiİlginizi Çekebilirİtalya'da skandal! 'Corona verileriyle oynandığı' iddiasına soruşturma başlatıldıİtalya'da skandal! 'Corona verileriyle oynandığı' iddiasına soruşturma başlatıldı
Yayınlanma Tarihi:19:38,