Sözcü Plus Giriş

DSÖ’den korkutan mutasyonlu corona açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere’de ortaya çıkan corona virüsünün yeni mutasyonunun 70 ülkede, Güney Afrika’da ortaya çıkan mutasyonun ise 31 ülkede tespit edildiğini açıkladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 19:46, 27/01/2021
DSÖ’den korkutan mutasyonlu corona açıklaması

Corona virüsünün İngiltere'de ve Güney Afrika'da ortaya çıkan ve daha hızlı bulaşan yeni türleri dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün haftalık epidemiyolojik raporunda, İngiltere'de ortaya çıkan yeni türün 70, Güney Afrika'da ortaya çıkan yeni türün ise 31 ülkede tespit edildiği ifade edildi.

Dünya genelinde ise toplam vaka sayısı 101 milyon 3 bin 233'e, toplam can kaybı ise 2 milyon 171 bin 582'ye ulaştı.

İngiltere’de Covid-19’un mutasyona uğramış şekli olarak saptanan ve Virus-Variante VUI 2020/12/01 olarak tanımlanan yeni virüs nedeniyle dünya üzerinde birçok ülke İngiltere ile tüm karşılıklı uçuşları durdurmuştu.

Geçtiğimiz haftalarda ise Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, Avrupa'da artan vakalar ve corona virüsünün mutasyona uğrayan yeni türüne yönelik bölge ülkelerine uyarıda bulunmuştu.

Mevcut durumu “salgının seyrinde dönüm noktası” olarak nitelendiren Kluge, Avrupa'yı endişe verici durum karşısında “daha fazlasını yapmaya” çağırmıştı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirCovid ilacında kötü haber: Mutasyona karşı etkisizCovid ilacında kötü haber: Mutasyona karşı etkisizİlginizi ÇekebilirFransa'dan endişe verici açıklama: Mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdiFransa'dan endişe verici açıklama: Mutasyonlar oyunun kurallarını tamamen değiştirdiİlginizi ÇekebilirBilim Kurulu üyesi Tezer: İnaktif aşı, mutasyonlu virüsten en az etkilenecek aşıBilim Kurulu üyesi Tezer: İnaktif aşı, mutasyonlu virüsten en az etkilenecek aşı