El Salvador’da hükümet karşıtı gösteri: Binlerce kişi sokağa çıktı

El Salvador’da Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin politikalarına karşı başkent El Salvador'da protesto düzenlendi. Bitcoin'in yasal ödeme aracı olarak kullanılmasını ve mahkemenin Bukele'nin yeniden seçilmesine onay veren kararını protesto eden göstericiler, bitcoin ATM'sini ateşe verdi.

El Salvador’da hükümet karşıtı gösteri: Binlerce kişi sokağa çıktı

El Salvador’un 200. bağımsızlık yıl dönümünde başkent San Salvador’da binlerce kişi Devlet Başkanı Nayib Bukele’ye karşı sokaklara döküldü.

Protestocular özellikle mahkemenin Bukele’nin yeniden seçilmesine onay veren kararını ve Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesine tepki gösterdi. Bazı protestocular “Chivo” adı verilen resmi dijital cüzdanın makinesini ateşe verirken, diğerleri de “Diktatör Bukele”, “Anayasaya Saygı” ve “Bitcoin’e Hayır” yazılı pankartlar taşıdı.

Protestocular, Bitcoin’in Latin Amerika’nın en fakir ülkelerinden biri olan El Salvador'da ekonomik istikrarsızlığa yol açacağını savunurken, yargı erkinin iktidarın kontrolüne geçtiğini ifade ediyor.

El Salvador'da Bitcoin tepkisi İlginizi Çekebilir El Salvador'da Bitcoin tepkisi El Salvador, Bitcoin bankamatikleri kuruyor İlginizi Çekebilir El Salvador, Bitcoin bankamatikleri kuruyor Bitcoin'de El Salvador etkisi ile sert dalgalanma İlginizi Çekebilir Bitcoin'de El Salvador etkisi ile sert dalgalanma

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...