Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı ile Filistin’i görüştü

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, "Görüşmede, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs başta olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarındaki saldırıları karşısında uluslararası toplumun güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi için tüm platformlarda girişimlerimize devam ettiğimizi belirttim" dedi.

Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı ile Filistin’i görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, telefon görüşmesine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

* Kıymetli kardeşim, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Türkiye-Cezayir ilişkileri ile İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları başta olmak üzere bölgesel meseleleri ele aldık.

* Görüşmede, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Kudüs başta olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarındaki saldırıları karşısında uluslararası toplumun güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi için tüm platformlarda girişimlerimize devam ettiğimizi belirttim.

* Türkiye ile Cezayir arasında her alanda güçlenen iş birliğinin Filistin davasının savunulmasında da artarak süreceğine inandığımı ifade ettim.

İsrail, Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisini öldürdü İlginizi Çekebilir İsrail, Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisini öldürdü

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...