Sözcü Plus Giriş

Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı ile Filistin’i görüştü

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, "Görüşmede, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs başta olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarındaki saldırıları karşısında uluslararası toplumun güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi için tüm platformlarda girişimlerimize devam ettiğimizi belirttim" dedi.

Güncellenme: 17:39, 12/05/2021
Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı ile Filistin’i görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, telefon görüşmesine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

* Kıymetli kardeşim, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Türkiye-Cezayir ilişkileri ile İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları başta olmak üzere bölgesel meseleleri ele aldık.

* Görüşmede, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Kudüs başta olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarındaki saldırıları karşısında uluslararası toplumun güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi için tüm platformlarda girişimlerimize devam ettiğimizi belirttim.

* Türkiye ile Cezayir arasında her alanda güçlenen iş birliğinin Filistin davasının savunulmasında da artarak süreceğine inandığımı ifade ettim.

İlginizi Çekebilirİsrail, Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisini öldürdüİsrail, Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisini öldürdü