Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın kararı Paşinyan’ı şoke etti

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, ordunun istifasını istediği Başbakan Nikol Paşinyan’ın, darbe girişiminde bulunduğu gerekçesiyle Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalamayarak, Paşinyan’ın Genelkurmay Başkanı’nı görevden alma talebini reddetti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın kararı Paşinyan’ı şoke etti

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ile 44 gün süren savaşta ağır yenilgiye uğrayan Ermenistan’da sular bir türlü durulmuyor.

Ermenistan ordusunun yayımladığı bildiri ile Başbakan Nikol Paşinyan’ın ve hükümetin istifasını istemesinin ardından Paşinyan, ordunun bu istediğini darbe olarak nitelendirmişti.

TALEBİ REDDETTİ

Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalayarak, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın da imzalaması gerektiğini ve Cumhurbaşkanı'nın bu kararnameyi imzalamayarak darbe girişimine destek olduğunu söylemişti Sarkisyan, Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nı görevden alma talebini reddederek, Genelkurmay Başkanı'nın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalamadı.

Buna göre, Genelkurmay Başkanı Gasparyan görevini sürdürmeye devam edecek.

MİTİNG DÜZENLEDİLER

Muhalefet destekçileri, bugün bir kez daha hükümet binası önünde toplanarak, miting gerçekleştirdi. Mitingde Paşinyan'ın istifa etmesi yönündeki çağrılar yinelendi.

Miting sırasında Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın, Genelkurmay Başkanı'nın görevden alınması talebini reddettiğini duyan muhalefet destekçileri, söz konusu kararı sevinçle karşıladı.

TALEBİ TEKRARLADI

Paşinyan'ın, Sarkisyan'ın kararına nasıl tepki göstereceği ise merak ediliyordu.  Paşinyan, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın reddettiği Genelkurmay Başkanı’nın görevden alınması talebini tekrarladı.

Paşinyan ile ordu arasında kriz! Ermenistan'da tansiyon yükseliyor İlginizi Çekebilir Paşinyan ile ordu arasında kriz! Ermenistan'da tansiyon yükseliyor Ermenistan Ordusu: Başbakan istifa etsin İlginizi Çekebilir Ermenistan Ordusu: Başbakan istifa etsin

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...