Sözcü Plus Giriş

Ermenistan’ı hezimete uğratan Azerbaycan’dan Bayraktar’a ‘Karabağ Nişanı’

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan'a karşı kazanılan Karabağ zaferinde büyük rol oynayan SİHA'ların mimarı Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'a madalya takarak onurlandırdı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:49, 01/04/2021
Ermenistan’ı hezimete uğratan Azerbaycan’dan Bayraktar’a ‘Karabağ Nişanı’

Dağlık Karabağ savaşında Azerbaycan’ın envanterinde bulunan Türk SİHA’ları Ermenistan’a büyük darbe vurmuş ve uluslararası kamuoyunda da gündem olmuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün’ü bugün makamında kabul etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Basın Servisi’nden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Aliyev’in Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, Genel Müdür Haluk Bayraktar ve  Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’a ‘Karabağ Nişanı’ takdim edildiği belirtildi.

“BÜYÜK ŞEREF VE ONUR DUYDUK”

Konuyla ilgili Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “Babam Özdemir Bayraktar ve ağabeyim Haluk Bayraktar ile birlikte Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev tarafından Karabağ Nişanı’na layık görülmekten dolayı büyük şeref ve onur duyduk” ifadelerine yer verdi.

İlginizi ÇekebilirTürkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat başladıTürkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat başladıİlginizi ÇekebilirErmenistan diken üstünde: Başbakan Paşinyan'dan istifa kararıErmenistan diken üstünde: Başbakan Paşinyan'dan istifa kararı