Ersin Tatar: Nüfusun yüzde 15’i aşılandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, ülkede nüfusun yüzde 15’inin corona virüsüne karşı aşılandığını ve KKTC’nin dünya genelinde aşılama oranında ilk 10 ülke arasında yer aldığını açıkladı.

Ersin Tatar: Nüfusun yüzde 15’i aşılandı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle sağlık çalışanlarını kutladığı ve corona virüsüne karşı ülkede devam eden aşı kampanyasına ilişkin bir mesaj paylaştı. Corona virüsü salgınıyla mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Tatar, salgın döneminde ülkede özveriyle ortaya konan sağlık mücadelesi ve dayanışmadan memnun olduğunu dile getirdi. Tatar mesajında, tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutlayarak, ülkede corona virüsüyle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mesajda, tıp mesleğinin, Covid-19 salgını sürecinde bir kez daha önemi gösterdiği ifade edilerek, “Sağlık çalışanları başta olmak üzere halkımızın bu süreçte özveriyle ortaya koydukları sağlık mücadelesi ve dayanışma takdire şayandır. Bilim insanlarının tanı ve tedavi amaçlı geliştirdikleri yöntemlerin uygulanmasıyla KKTC'de de pandemi mücadelesinde önemli yol kat edilmiştir” denildi.

“NÜFUSUN YÜZDE 15’İ AŞILANDI”

Tatar ayrıca, “Türk doktorları ve diğer sağlık çalışanlarının tıp bilimini yönlendiren gelişmelere kimi zaman öncülük edip kimi zaman da doğrudan büyük katkı sağladığına bu süreçte gururla şahit olduk. Türkiye'nin desteğiyle nüfusun yaklaşık yüzde 15'i aşılandı. KKTC bu oranla dünyada ilk 10 ülke arasında” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM”

Ülkede sağlık hizmetlerinden yararlanmanın herkesin hakkı olduğunu ve sağlık alanında önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Tatar, “Bu bağlamda, ülkemizde son 1 yılda, sağlık alanında yapılan küresel ölçekteki altyapı yatırımları, kamusal sağlığın gelecekteki teminatı niteliğindedir. 14 Mart Tıp Bayramı'nda, kendisini insanlık sağlığına adayan tüm doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımıza şahsım ve vatandaşlarım adına bir kez daha teşekkürlerimi sunarken, canımızı emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarının her daim yüreğimizde ayrı bir yere sahip olduğunu vurgulamak istiyorum” dedi.

Prof. Dr. Uğur Şahin: Corona virüsü en kötüsü değil... Hazır olmamız gerekiyor İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Uğur Şahin: Corona virüsü en kötüsü değil... Hazır olmamız gerekiyor Corona virüsü vaka sayısı tekrar artarken korkutan uyarı: Üçüncü dalga gençleri vuracak İlginizi Çekebilir Corona virüsü vaka sayısı tekrar artarken korkutan uyarı: Üçüncü dalga gençleri vuracak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Bilim Corona Covid-19 Cumhurbaşkanı Darmstadt Dünya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Reuters Sağlık Türkiye
Loading...