Fransa’da hükümetten vatandaşa nakit doğalgaz yardımı

Avrupa genelinde artan doğalgaz fiyatları Fransız yetkilileri harekete geçirdi.

Fransa’da hükümetten vatandaşa nakit doğalgaz yardımı

Doğalgazda yaşanan fiyat artışı Fransız hükümetini harekete geçirdi… Paris yönetimi, Aralık ayındaki elektrik faturaları için 5.8 milyon haneye nakit para yardımı yapılacağını duyurdu.

Fransa Başbakanı Jean Castex, bugün Fransız basınına yaptığı açıklamada düşük gelirli insanlara nakit para yardımı yapılacağını açıkladı.

Enerji çeki olarak da bilinen para yardımının 100 euro olarak belirlendiği açıklandı. Düşük gelirliye verilecek bu yardım ile birlikte doğalgaz ve elektrik faturalarının ödenmesine yardım edileceği kaydedildi.

Belirli bir seviyenin altında gelir beyan eden ve Fransa’da ikamet edenlerin buna başvuracağı kaydedilirken, önkoşul olarak Fransız vatandaşı olmanın yer almadığı da vurgulandı.

Fransa’da 1 Eylül itibariyle doğalgaz fiyatlarına yüzde 8.7 zam gelmişti. Ağustos ayında ise enerji, geçen yılın aynı dönemine oranla ortalama yüzde 12.7 oranında yüksek seyretmişti.

Sivil toplum kuruluşu Fondation Abbe-Pierre, bu kararı olumlu karşıladıklarını açıklasa da , “Bu uzun vadeli bir çözüm değil. Geçici bir çözüm. İnsanlar yılda ısınamya 1600, 1700, 1800 euro ödüyor” dedi.

Fransa'dan IŞİD'e büyük darbe: Sahraaltı Afrika lideri Adnan Abou Walid al Sahraoui öldürüldü İlginizi Çekebilir Fransa'dan IŞİD'e büyük darbe: Sahraaltı Afrika lideri Adnan Abou Walid al Sahraoui öldürüldü Fransa'nın güneyini sel vurdu İlginizi Çekebilir Fransa'nın güneyini sel vurdu Eski Fransa Sağlık Bakanı Buzyn insanların hayatını tehlikeye atmaktan yargılanacak İlginizi Çekebilir Eski Fransa Sağlık Bakanı Buzyn insanların hayatını tehlikeye atmaktan yargılanacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Afrika Avrupa Corona Cumhurbaşkanı darbe Euro Fransa IŞİD para Paris Sağlık Sağlık Bakanı Terör terör örgütü zam
Loading...