Havayolu şirketi COVID-19 seyahat kartı çıkaracak

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Mart sonuna kadar COVID-19 seyahat kartı çıkararak test sonuçları ve aşı sertifikaları için dijital bir sistem kullanmaya başlayacak. IATA, böylelikle uluslararası seyahati desteklemeyi planlıyor.

Havayolu şirketi COVID-19 seyahat kartı çıkaracak

IATA, bugün yaptığı açıklamada hükümetlerin vatandaşlarına daha sonra seyahat kartlarına entegre edilebilecek dijital aşı sertifikaları çıkarmaya başlaması gerektiğini belirtti.

IATA aynı zamanda havayolları için 2021’in ilk yarısına dair beklentilerin Aralık’taki tahminlere kıyasla zayıfladığını ve devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle sektörün dördüncü çeyreğin sonuna kadar nakit harcamaya devam edeceğini açıkladı.

IATA, havayollarının 2021’de nakit çıkışının 75 ile 95 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor. Bu tahmin Aralık’ta 48 milyar dolar seviyesindeydi.

IATA: Her yolcuya corona virüsü testi yapılsın İlginizi Çekebilir IATA: Her yolcuya corona virüsü testi yapılsın Aşı pasaportu nedir, seyahat için zorunlu mu olacak? İlginizi Çekebilir Aşı pasaportu nedir, seyahat için zorunlu mu olacak?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Avrupa Birliği Corona Covid-19 Dolar Ekonomi sinema Türkiye
Loading...