Herkes akıbetini merak ediyordu… Kim’in eşi 1 yıl sonra ortaya çıktı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, babasının doğum günü için düzenlenen etkinliklere katıldı. Kim'in 1 yıldır ortalarda görünmeyen eşi Ri Sol Ju da böylelikle uzun bir aradan sonra kamuoyu önüne çıktı.

Herkes akıbetini merak ediyordu… Kim’in eşi 1 yıl sonra ortaya çıktı

Dünya corona virüsünden kırılırken, salgından sözde etkilenmeyen ülkelerin başında Kuzey Kore geliyor. Resmi vaka açıklanmayan ülkede toplu etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve eşi Ri Sol Ju başkent Pyongyang’da bir konsere katıldı. Mansudae Sanat Tiyatrosu’nda gerçekleşen konsere yüzlerce kişi katılırken, ne maske ne de mesafe gibi önlemler uygulandı.

Kim Jong-un babası Kim Jong Il’nin doğum günü şerefine düzenlenen konser, Ri Sol Ju açısından da dikkat çekti. Ju, bir yıldan fazla süredir kamuoyu önüne çıkmamıştı. Pek çok etkinlikte Kim Jong-un’a eşlik eden Ri Sol Ju, son olarak geçtiğimiz yıl ocak ayında yeni yıl kutlamalarına katıldı.

Konserdeki yüzlerce kişide maske olmaması dikkat çekti.

O tarihten sonra ortadan kaybolan Ju’yla ilgili spekülasyonlar ortaya atıldı. Genç kadının sağlık sorunları olduğu öne sürülürken, hamile olabileceği de düşünüldü. Güney Kore Ulusal İstihbarat Servisi (NIS) ise, Ri Sol Ju’nun corona virüsü salgını nedeniyle etkinliklere katılmaktan kaçındığını savunmuştu.

ÜÇ ÇOCUKLARI VAR

Kendisi de bir dönem uzun süre gözlerden uzak kalan ve öldüğü bile iddia edilen Kim Jong-un ile Ri Sol Ju’nun üç çocuğu bulunuyor. Ju’nun zamanının büyük bölümünü çocuklarıyla geçirdiği biliniyor.

Kim, Kumsusan Güneş Sarayı’na da gitti.

Öte yandan Kim’in konserin ardından babası ve büyükbabasının mezarlarının bulunduğu Kumsusan Güneş Sarayı’nı da ziyaret ettiği belirtildi.

Kim Jong-un'u da corona vurdu... Füze uçuruyordu, şimdi çivi bile çakamıyor İlginizi Çekebilir Kim Jong-un'u da corona vurdu... Füze uçuruyordu, şimdi çivi bile çakamıyor

 

Tek vaka çıkmayan Kuzey Kore'den görülmemiş önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar İlginizi Çekebilir Tek vaka çıkmayan Kuzey Kore'den görülmemiş önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
baba Çin Corona Dünya Güneş Güney Kore hamile hastane kim jong-un konser Kore Kuzey Kore Reuters Sağlık Sanat
Loading...