Hollanda’da corona yasakları uzatıldı

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, corona virüsü salgını yasaklarının 9 Şubat'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Hollanda’da corona yasakları uzatıldı

Corona virüsüne ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, 15 Aralık’ta alınan corona verisi tedbirlerinin 3 ay daha uzatıldığını duyurdu.

Kısıtlamalardan başka seçeneklerinin olmadığını ve vaka sayılarının yeterince hızlı düşmediğini belirten Rutte, “Biz şu anda İngiltere’deki corona virüsü mutasyonuyla uğraşıyoruz ve bu mutasyon hakkında çok endişe duyuyoruz” dedi.

Worldometers’in verilerine göre, son 24 saat içinde Hollanda’da 4 bin 872 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 883 bin 135’e yükseldi. Can kaybı sayısı da 152 artarak 12 bin 563 oldu.

Kongre binası baskını sonrası temsilciler coronaya yakalandı İlginizi Çekebilir Kongre binası baskını sonrası temsilciler coronaya yakalandı Corona virüsü dünya turizmine 1 trilyon dolar kaybettirdi İlginizi Çekebilir Corona virüsü dünya turizmine 1 trilyon dolar kaybettirdi Merkel'den corona virüsüne karşı zaman vurgusu: 10 haftaya ihtiyacımız var İlginizi Çekebilir Merkel'den corona virüsüne karşı zaman vurgusu: 10 haftaya ihtiyacımız var

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Almanya Antalya Corona Dolar Dünya Ekonomi Hollanda İngiltere Reuters tatil
Loading...