İngiltere’de günlük vaka sayısı 2 binlere kadar düştü

İngiltere'de corona virüsü salgınında son 24 saatte 2 bin 472 yeni vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 4 milyon 375 bin 814'e ulaştı.

İngiltere’de günlük vaka sayısı 2 binlere kadar düştü

İngiltere’de Covid-19’a bağlı günlük vaka ve can kaybı sayısı düşmeye devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 2 bin 472 vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 4 milyon 375 bin 814’e ulaştığı belirtildi. Ülkede son 24 saat içinde 23 kişinin hayatını kaybettiği ve toplam can kaybının 127 bin 123’e yükseldiği aktarıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan aşı verilerine göre ise, 32 milyon 250 bin 481 kişinin aşının ilk dozunu aldığı, 7 milyon 857 bin 396 kişinin ise aşının her iki dozunu aldığı belirtildi.

45 ÜSTÜ AŞILANMAYA BAŞLADI

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, İngiltere’de 45 yaş ve üstü kişilerin artık Covid-19 aşısı yaptırmaya davet edildiğini açıkladı. Hancock, İngiltere’nin aşılama programı ile Temmuz ayı sonuna kadar 18 yaş ve üstü herkese aşı sunma hedefine doğru ilerlediğini belirtti.

ÜNİVERSİTELER 17 MAYIS’TAN SONRA AÇILACAK

İngiltere hükümeti, İngiltere’deki tüm üniversite öğrencilerin “17 Mayıs’tan sonra” eğitime geri dönebileceğini duyurdu. Noel bayramından bu yana çevrimiçi olarak uzaktan verilen dersleri alan yaklaşık 1 milyon öğrenci, bu tarihten itibaren üniversite kampüslerine geri dönebilecek. İngiltere’de yılın başından bu yana, yalnızca uygulamalı eğitim almak zorunda olan öğrencilerin yüz yüze öğretim yapmalarına izin verilmişti.

Prof. Dr. Şener: İngiltere varyantı sabıkalı, tablo daha ağır seyrediyor İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Şener: İngiltere varyantı sabıkalı, tablo daha ağır seyrediyor İngiltere'de corona kısıtlamaları gevşetildi, işletmeler yeniden açıldı İlginizi Çekebilir İngiltere'de corona kısıtlamaları gevşetildi, işletmeler yeniden açıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çanakkale Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Corona Covid-19 İngiltere Noel öğrenci Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Temmuz ayı uygulama yüz yüze
Loading...