İran lüks otomobil için kuyruğa girdi

Yaptırımlarla birlikte zor günler geçiren İran'da gündem 1974'te Romanya'nın komünist lideri Çavuşesku'ya İran Şahı'nın hediye ettiği otomobil... Bükreş'te açık artırmaya çıkan otomobili satın almak için yüzlerce insanın birbiriyle yarıştığı açıklandı.

İran lüks otomobil için kuyruğa girdi

İran Şahı Rıza Pehlavi’nin 1966’da gerçekleştirdiği Romanya ziyareti sırasında ülkeyi Komünist bir rejimle yöneten Nikolai Çavuşesku’ya hediye ettiği otomobil açık artırmaya çıkıyor…

Bugün Bükreş’te düzenlenecek açık artırmaya büyük bir ilgi olurken, İran Ulusal Şirketi tarafından üretilen ilk otomobil olma özelliğindeki Paykan Hillman Hunter model araç için yüzlerce insanın teklif verdiği belirtildi.

İngiliz The Reuters haber ajansı bu otomobilin İran için ulusal bir önemi olduğunu açıklarken, müzayedeevinde görevli Alina Panico, “Çok büyük bir ilgi var. 100’den fazla teklif geldi. Romanya’da yaşayan otomobil meraklıları bir yana bu ulusal sembolü ülkelerine götürmek isteyen çok sayıda İranlı da bulunuyor” dedi.

54 beygir gücündeki limuzin, saatte 145 kilometre hıza çıkabiliyor. Açık artırmanın 4.900 dolardan başlayacağı açıklanırken bu fiyatın çok yukarılara çıkabileceği belirtildi.

Başbakan Hariri'nin suikastını araştıran BM'ye bağlı mahkemenin parası bitti İlginizi Çekebilir Başbakan Hariri'nin suikastını araştıran BM'ye bağlı mahkemenin parası bitti İran ile Çin arasında kritik görüşme İlginizi Çekebilir İran ile Çin arasında kritik görüşme

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...