İran’dan ABD’ye Trump şartı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, ABD ile nükleer anlaşmanın mümkün olduğunu ancak eski ABD Başkanı Donald Trump’ın başarısız politikalarının terk edilmesi gerektiğini söyledi.

İran’dan ABD’ye Trump şartı

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Viyana'da devam eden nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakereleri hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Hatipzade açıklamasında, ABD ile nükleer anlaşmanın mümkün olduğunu ancak eski ABD Başkanı Donald Trump'ın başarısız politikalarının terk edilmesi gerektiğini ifade etti.

“ANLAŞMANIN OLABİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Hatipzade paylaşımında, “Biz ABD'nin ihlal ettiği anlaşmayı korumak için müzakerelerdeki en aktif taraftık. Görüşmelerdeki ön anlaşma metinlerini de komisyona biz sunuyorduk. ABD ile anlaşmanın olabileceğine inanıyoruz. Bunun için ABD yönetiminin Trump'ın başarısız mirasını terk etme kararı alması gerekiyor. Bu müzakereler süresiz olmayacak” ifadelerini kullandı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan İran ile nükleer anlaşmanın tam uygulanması ve ABD'nin anlaşmaya dönüşünün ele alındığı görüşmeler, 6 Nisan tarihinde başlamıştı.

Yolcu, kalkış sırasında uçaktan atladı İlginizi Çekebilir Yolcu, kalkış sırasında uçaktan atladı Sıcak hava balonu kazası! 4 kişi öldü, 10 binlerce ev elektriksiz kaldı İlginizi Çekebilir Sıcak hava balonu kazası! 4 kişi öldü, 10 binlerce ev elektriksiz kaldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...