İran’dan Rusya’nın Sputnik V corona aşısına onay

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Rusya’da geliştirilen Sputnik V adlı corona virüsü aşısına İran Sağlık Bakanlığının onay verdiğini duyurdu.

İran’dan Rusya’nın Sputnik V corona aşısına onay

Corona virüsü salgının etkisini arttırdığı İran'da ilk Covid-19 aşısına onay verildi. İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Rusya'nın başkenti Moskova’da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşmesinin ardından İran basınına açıklamalarda bulundu.

Rusya ile uluslararası birçok konuda işbirliği içerisinde olduklarını vurgulayan Zarif, “Corona virüsü ile mücadele ve aşı çalışmaları ile alakalı da Moskova ile görüşmelerimiz oldu. Rusya’nın geliştirdiği corona virüsü aşısının İran’da kullanımı ile alakalı onay Sağlık Bakanlığı tarafından verildi” ifadelerini kullandı. Sputnik V, İran'da kullanımına onay verilen ilk Covid-19 aşısı oldu.

Zarif, İran Sağlık Bakanlığı tarafından Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V corona virüsü aşısına gerekli onayların verildiğini belirterek, “Rusya ile sadece corona virüsü aşısının satın alımı hususunda değil aşının üretiminde de işbirliği yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İran'da toplam vaka sayısı 1 milyon 385 bin 706'ya, toplam can kaybı ise 57 bin 560'a ulaştı. (İHA)

Mutasyonlu corona rastlanmıştı... Durumları nasıl? İlginizi Çekebilir Mutasyonlu corona rastlanmıştı... Durumları nasıl? Almanya'da mutasyonlu corona paniği! Seyahat yasağı geliyor İlginizi Çekebilir Almanya'da mutasyonlu corona paniği! Seyahat yasağı geliyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Corona Dışişleri Bakanı İran Moskova Rusya Sağlık Sağlık Bakanlığı Tokat
Loading...