IŞİD’in sesi yargı karşısında

Terör örgütü IŞİD'in propaganda videolarında seslendirme yaparak adeta "IŞİD'in sesi" haline gelen Kanadalı terörist Muhammed Halife, ABD'de "şiddetin sesi olmakla" suçlandı.

IŞİD’in sesi yargı karşısında

Suudi Arabistan doğumlu Kanada vatandaşı Muhammed Halife hakkında, “şiddetin arkasındaki ses” yorumu yapıldı ve terör örgütü IŞİD’in bir üyesi olduğu için yargılanmasına onay verildi.

ABD savcılığı, 38 yaşındaki Halife’nin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için çeviri ve seslendirme yapmadan önce silah alarak savaştığını da aktardı.

2019 yılında Suriye’de yakalandıktan sonra FBI’a teslim edilen Halife’nin gelecek hafta ABD’de hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Yakalandıktan sonra açıklama yapan Halife, “Ben düşük rütbeliydim ve sadece seslendirme yapıyordum. IŞİD’in filmlerini ben çekmiyordum ya da videolardaki şiddeti ben yönetmiyordum” ifadesini kullanmıştı.

200'den fazla kişide görüldü... Sırbistan'daki CIA ajanında Havana sendromu İlginizi Çekebilir 200'den fazla kişide görüldü... Sırbistan'daki CIA ajanında Havana sendromu IŞİD'e eleman toplayan zanlı yakalanıp serbest bırakıldı İlginizi Çekebilir IŞİD'e eleman toplayan zanlı yakalanıp serbest bırakıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...