İsrail, Beyt Hanun’u vurdu! Bir bölge harabeye döndü

İsrail'in saldırılarının hedefi olan Gazze Şeridi'ndeki Beyt Hanun'da yerleşim alanlarının vurulması sonucu meydana gelen yıkım görüntülendi.

İşgalci İsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını aralıksız bir şekilde sürdürürken, özellikle yerleşim yerlerini hedef alıyor. İsrail’in Cuma günü bombaladığı Beyt Hanun’daki yerleşim yerleri harabeye döndü. Evlerin kullanılamaz hale geldiği bölgede halk, saldırıların başladığı Pazartesi gününden bu yana en kötü geceyi yaşadıklarını belirtti.

İsrail’in evinin bulunduğu bölgeyi füzelerle vurduğu belirten Mohamed Shabat, “İsrail bölgemizi füzelerle bombaladı. Yahudiler bizimle bir süper güçmüşüz gibi savaşıyorlar. Gazze Şeridi’nin nüfusu İsrail’in Sderot kentinin nüfusundan daha az. Bizimle direnişin varlığı bahanesiyle uçaklar ve tanklar kullanarak savaşıyorlar ve bu doğru değil” ifadelerini kullanarak İsrail’in acımasız saldırılarına tepki gösterdi.

“FARKLILIKLARIN BEDELİNİ ÖDEMEYE ZORLAMAMALI”

Raafat Lamy ise “Siyasi hayatın sivillerden ayrılması gerekiyor. Politikacılar birbirleriyle aynı fikirde olmayabilir, ancak bizi bu farklılıkların bedelini ödemeye zorlamamalı. Maalesef siyasetin bedelini ödüyoruz ve bu konuya hiç karışmadık. Asker değil, sivil olmamıza rağmen neden hedef alınıyor ve bombalanıyoruz? İsrail bu mahalleden roket atıldığını iddia ediyor. Buradan yalan söylediğini belirtiyorum. Dürüstse, Gazze’deki her şeyi kaydeden kameralarını gözden geçirmeli ve böylelikle yalan söylediğini göreceksiniz” diye konuştu.

Gazze şehrinin doğusundaki Shejaiya mahallesi de Perşembe gecesinden Cuma sabahına kadar İsrail tarafından saldırıya maruz kaldı. İsrail’in Shejaiya bombardımanının başlamasıyla birlikte ordunun 2014’tekine benzer bir kara saldırısı başlatması beklentisiyle yüzlerce Filistinli aile evlerinden çıkarıldı.

YIKILAN CAMİNİN ÜZERİNDE EZAN OKUDU

İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’nin kuzeyindeki Qlaibo Cami yerle bir olurken, Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı caminin hedef alınmasını kınadı. Ancak işgalci İsrail’in saldırısı ezanı dindiremedi. Filistinli bir adam yıkılan caminin enkazının üzerine çıkarak ezan okudu.

Avusturya'nın ardından Çekya da 'İsrail' bayrağı astı İlginizi Çekebilir Avusturya'nın ardından Çekya da 'İsrail' bayrağı astı İsrail bu kez canlı yayında vurdu: Medya binası yerle bir oldu İlginizi Çekebilir İsrail bu kez canlı yayında vurdu: Medya binası yerle bir oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...