İsrail’de kısıtlamalar 1 Haziran’dan itibaren kaldırılıyor

İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein, ülke genelinde uygulanan Covid-19 kısıtlamalarının neredeyse tamamının 1 Haziran’dan itibaren kaldırılacağını duyurdu.

İsrail’de kısıtlamalar 1 Haziran’dan itibaren kaldırılıyor

Corona virüsü salgınına karşı en başarılı aşılama kampanyalarından birini yürüten İsrail, kısıtlamaları kaldırılmaya hazırlanıyor. İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein yaptığı açıklamada, ülke genelinde uygulanan Covid-19 kısıtlamalarının çoğunun 1 Haziran'dan itibaren kaldırılacağını duyurdu. Edelstein, kararın İsrail’de uzun süredir devam eden düşük ve istikrarlı morbidite nedeniyle alındığını açıkladı.

Karar ile işletmelerin artık girişte ateş ölçümü, müşteriler arasında mesafe bırakma, alıcılar ve satıcılar arasına bölmeler yerleştirme ve daha fazla kısıtlamayı uygulamasına gerek kalmayacağını aktaran Bakan Edelstein, iyileşmiş ve aşılanmış kişiler için restoran ve sinema gibi kapalı alanlara giriş izni olan yeşil geçişinde de kaldırılacağını açıkladı.

İÇ MEKANLARDA MASKE KURALI DEVAM EDECEK

Bakan Edelstein, iç mekanlarda ise yüz maskesi takma zorunluluğunun devam edeceğini ifade ederek, İsrail’e giriş ve çıkış kısıtlamalarının kaldırılmayacağını ve gerekirse daha da sıkılaştırılacağını kaydetti.

“İSRAİL NORMALE DÖNDÜ”

İsrail’in “normale döndüğünü” belirten Edelstein, sağlık sisteminin mükemmel çalışması ve İsrail vatandaşlarının inanılmaz uyumu sayesinde, en iyi aşı kampanyasının gerçekleştirildiğini ve hastalık oranının düşük olduğunu vurguladı.

ʻʻ
İsrail'de bugüne kadar yaklaşık 5 buçuk milyon kişi Covid-19'a karşı aşılanırken, bu sayı nüfusun yaklaşık yüzde 58,5'ine denk geliyor. İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 11 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 839 bin 319'a, son 24 saatte 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybının ise 6 bin 402'ye yükseldiği aktarıldı. Ülkedeki aktif vaka sayısı ise 510'a kadar geriledi.
Türkiye'de de kullanılan corona aşısında büyük başarı: Hint mutasyonuna karşı işe yarıyor İlginizi Çekebilir Türkiye'de de kullanılan corona aşısında büyük başarı: Hint mutasyonuna karşı işe yarıyor Corona aşısı olan gençlerin kalbinde iltihap korkusu: Resmi inceleme başlatıldı İlginizi Çekebilir Corona aşısı olan gençlerin kalbinde iltihap korkusu: Resmi inceleme başlatıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD BioNTech Corona Covid-19 Dünya İngiltere İsrail Maske Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sinema Türkiye
Loading...