İsrail’de Tamar doğalgaz platformu kapatıldı

Çok uluslu bir Amerikan enerji şirketi olan Chevron Corporation’a ait olan ve İsrail kıyılarında yer alan Tamar doğalgaz platformu, İsrail Enerji Bakanlığının talimatı doğrultusunda kapatıldı

İsrail’de Tamar doğalgaz platformu kapatıldı

İsrail-Filistin arasındaki gerilim devam ederken, İsrail Enerji Bakanlığı İsrail kıyılarında bulunan bir doğalgaz platformunun kapatılmasını istedi. Çok uluslu bir Amerikan enerji şirketi olan Chevron Corporation'a ait olan ve İsrail kıyılarında yer alan Tamar doğalgaz platformu kapatıldı.

İsrail basınında yer alan haberlerde, platformun Gazze Şeridi'nden İsrail'e yönelik roket saldırıları nedeni ile güvenlik tedbiri amacı ile kapatıldığı öne sürüldü.

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz ise yaptığı açıklamada, platformun saldırı ihtimaline karşı kapatıldığının “tamamen gerçek dışı” olduğunu ve platformun kapatılması ile saldırılar arasında “bağlantı olmadığını” ifade etti.

İsrail'in hava saldırılarında ölü sayısı yükseldi İlginizi Çekebilir İsrail'in hava saldırılarında ölü sayısı yükseldi İsrail, Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisini öldürdü İlginizi Çekebilir İsrail, Hamas'ın 4 üst düzey yetkilisini öldürdü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...