İsrail’den corona virüsü aşısı sonuçları geldi

Corona virüsü salgınına karşı nüfusunu büyük bir hızla aşılayan İsrail'den Covid-19 aşılarının etkisi ile ilgili açıklama geldi.

İsrail’den corona virüsü aşısı sonuçları geldi

9 milyonluk nüfusunun yüzde 38’ini aşılamayı başaran İsrail’de aşının etkisi ile ilgili çarpıcı açıklamalar kamuoyu ile paylaşıldı.

Yıllardır abluka ve baskı altında yaşayan Filistin halkına aşı konusunda yardım etmeyerek büyük tepki çeken İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu, son bir ay içerisinde corona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerden yüzde 97’sinin corona virüsü aşısı olmadığını duyurdu.

Pfizer’ın geliştirdiği corona virüsü aşısının kullanıldığını açıklayan İsrail Sağlık Bakanlığı, bu sürecin başında nüfusun yüzde 50’sine aşı yapmayı hedeflemişti.

“YÜZDE 97’Sİ AŞI OLMADI”

Kamuoyuna açıklamalarda bulunan Netanyahu, “Sizinle dikkat çekici verileri paylaşmak istiyorum. Son bir ayda yani son 30 günde 1536 insan İsrail’de corona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirdi. Bunlardan yüzde 97’sinden fazlası aşı olmayanlardı. Yüzde 3’ten daha az insan corona virüsü aşısı olmuştu” dedi.

19 Aralık’ta corona virüsü aşısı sürecini başlatan İsrail’de öncelikli olarak 60 yaşın üzerindekiler hedeflenmiş ve diğer risk grubundakilere aşı yapılmıştı. Fakat geçen süreç içerisinde 16 yaşın üzerindekilere de aşı yapılmaya başlanmıştı.

İsrail'de tepki çeken görüntü: Binlerce insan cenazeye katıldı İlginizi Çekebilir İsrail'de tepki çeken görüntü: Binlerce insan cenazeye katıldı İsrailli bakandan skandal Covid-19 aşısı açıklaması: Kendi çarelerine baksınlar İlginizi Çekebilir İsrailli bakandan skandal Covid-19 aşısı açıklaması: Kendi çarelerine baksınlar İsrail'de karantina tedbirleri gevşetildi İlginizi Çekebilir İsrail'de karantina tedbirleri gevşetildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 Dünya Filistin İsrail Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı
Loading...