İsrailli turistin tercihi Türkiye oldu

İsrailli bir telekomünikasyon şirketi tarafından yapılan araştırmada Covid-19'un ülkedeki seyahat alışkanlıklarını değiştirdiği sonucu ortaya çıktı. Araştırmaya katılan İsraillilerin yüzde 15'i ilk tercihlerini Türkiye ve ABD'den yana kullandı.

İsrailli turistin tercihi Türkiye oldu

İsrailli telekomünikasyon şirketi Pelephone tarafından Kovid-19’un ülkedeki seyahat alışkanlıkları kapsamında yapılan araştırmada İsrail halkının tatil tercihlerinin değiştiği sonucu ortaya çıktı.

İsrail medyasından Jerusalem Post araştırmanın sonucunu “Tatil tercihleri değişiyor. En çok Türkiye ve ABD tercih ediliyor” başlığıyla aktardı.

YÜZDE 15’İ TÜRKİYE VE ABD’Yİ TERCİH ETTİ

Haberde, araştırmaya katılan İsraillilerin yüzde 15’inin Türkiye ve ABD’ye gitmek istedikleri belirtildi.

Bu yılın mart ve nisan aylarında en popüler tatil yerlerinin Türkiye ve ABD olduğunu ifade eden İsrail vatandaşları yaz sezonu için de aynı düşüncede olduklarını belirtti.

Araştırmanın diğer sonuçları arasında, İsrail vatandaşlarının yüzde 8’i, Birleşik Arap Emirliklerini tercih ederken tatil destinasyonları arasında Ukrayna ve Gürcistan yer aldı.

TERCİHTE YUNANİSTAN SON SIRALARDA 

Yunanistan, iki doz aşı olmuş İsrail vatandaşlarına karantina şartını kaldırmasına rağmen tercih sırasında 9’uncu sırada yer aldı.

Seyahat tercihi sırasında daha önce 5’inci sırada yer alan Fransa ise 7’nci sıraya geriledi.

İsrail'de 10 ay sonra bir ilk: Coronadan ölüm sıfırlandı İlginizi Çekebilir İsrail'de 10 ay sonra bir ilk: Coronadan ölüm sıfırlandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Corona Covid-19 Fransa Gürcistan İsrail Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı tatil Türkiye Ukrayna Yunanistan
Loading...