Johnson: Seyahat kuralları gevşetilebilir

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, iki doz corona virüsü aşısı olanlar için seyahat kurallarının gevşetilebileceğini söyledi.

Johnson: Seyahat kuralları gevşetilebilir

İngiltere hükümeti, corona virüsünün (Covid-19) yayılmasını engellemek amacıyla uygulanan seyahat kısıtlamalarının gevşetileceğinin sinyallerini verdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bugün yaptığı açıklamada, iki doz corona virüsü aşısı olanlar için seyahat kurallarının gevşetilme planının “yolda” olduğunu söyledi. Johnson, iki doz aşı olmanın seyahatleri açmak için “gerçek bir fırsat” olduğunu ifade etti.

Johnson, şu anda yetişkin nüfusun yüzde 60’ından fazlasına iki doz, yüzde 83’üne ise ilk doz aşının uygulandığını ifade ederek, “Şu anda yapılacak en önemli şey ikinci doz aşınızı almak” dedi. Johnson, seyahat kısıtlamalarının gevşetileceğine dair açıklamalarda bulunmasına rağmen “bu yazın herhangi bir yaz gibi olmayacağını” da sözlerine ekledi.

SEYAHAT GÜNCELLEMESİ BEKLENİYOR

Hükümetin corona virüsü kısıtlamaları kapsamında belirlediği uluslararası seyahat koridorlarının bugün ilerleyen saatlerde güncellemesi bekleniyor.

İngiltere hükümetinin trafik ışığı sistemiyle belirlediği uluslararası seyahat koridorlarında kırmızı, sarı ve yeşil listelerde ülkeler Covid-19 açısından güvenli olma derecelerine göre sıralanıyor.

Bugün İngiltere basınında yer alan haberlere göre seyahat edilmesi “en güvenli” ülkelerin yer aldığı yeşil listenin genişletilmesi bekleniyor. İngiltere basınına göre Ibiza, Mallorca, Minorca Malta ve Balear Adaları’nın yeşil listeye taşınması bekleniyor.

İngiltere'de abur cubur reklamlarına saat kısıtlaması İlginizi Çekebilir İngiltere'de abur cubur reklamlarına saat kısıtlaması Eski asker hastaneyi basıp dehşet saçtı: Corona hastasını öldürdü İlginizi Çekebilir Eski asker hastaneyi basıp dehşet saçtı: Corona hastasını öldürdü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
asker Corona İngiltere Malta obezite Tayland trafik
Loading...