Kim Jong-un’un ensesindeki bandaj gündem oldu

Son dönemde sağlık sorunlarıyla gündeme gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un son fotoğrafları uluslararası kamuoyunda tartışma yarattı.

Kim Jong-un’un ensesindeki bandaj gündem oldu

Geçen yıllarda ciddi sağlık sorunları yaşayan ve bir dönem “acaba öldü mü” dedirtecek kadar kamuoyunun karşısına çıkmayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un yeni fotoğrafları tartışma yarattı.

Kuzey Kore liderinin katıldığı bir etkinlikte ensesinde büyük boyutlarda bir yara bandı olması başta Güney Kore medyası olmak üzere uluslararası kamuoyunda gündem oldu. Kim Jong-un’un 24-27 Temmuz’da katıldığı askeri bir etkinlikte çekilen fotoğraflarında ensesinin sağ tarafında bandaj görülüyor ve daha sonra çekilen fotoğraflarda ise koyu yeşilimsi bir iz dikkat çekiyor. Fakat 29 Temmuz’da çekilen bir başka fotoğrafta ise bu iz de yok oluyor.

İlk fotoğraf 29 Temmuz’da çekilirken ikinci ve üçüncü kare 24-27 Temmuz arasında çekildi.

Güney Kore medyası Kim Jong-un’un sağlık durumunun kötüye gittiğine dair iddialarda bulunurken, fotoğraflardan bandajın sebebi ya da yaranın nedenine dair bir yargıya varılamayacağını aktardı. Kuzey Kore resmi medya kuruluşlarının geçen hafta Kim Jong-un’u özellikle karşıdan çektiğine dikkat çeken Güney Kore basını, özellikle ensesinin kadraja alınmadığını aktardı.

Mayıs ayında aşırı kilo kaybı yaşadığı için çok hasta olduğu iddia edilen Kim Jong-un, geçen yıllarda bir ameliyat geçirmiş ve uzunca bir süre kamuoyunun karşısına çıkamamıştı.

Kuzey ve Güney Kore arasında önemli adım: İletişim kanalları 1 yıl sonra açıldı İlginizi Çekebilir Kuzey ve Güney Kore arasında önemli adım: İletişim kanalları 1 yıl sonra açıldı Kim Jong-un'un kardeşinden tehdit İlginizi Çekebilir Kim Jong-un'un kardeşinden tehdit Son görüntüsü korkuttu... Kim Jong-un resmen eridi İlginizi Çekebilir Son görüntüsü korkuttu... Kim Jong-un resmen eridi