KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan GKRY’ye: Dilerse yardıma hazırız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, bugün öğle saatlerinde GKRY’de çıkan yangınla ilgili “Komşumuz dilerse yardıma hazırız” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan GKRY’ye: Dilerse yardıma hazırız

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) Limasol kentine bağlı Arakapa bölgesinde öğle saatlerinde yangın çıktı, rüzgarın etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalelerine rağmen kontrol altına alınamadı.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nden (KKTC) Güney Kıbrıs'a “yardıma hazırız” mesajı geldi. KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu'nun ardından bir destek mesajı da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan geldi.

“YARDIM TEKLİFİNDE BULUNDUM”

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar yaptığı yazılı açıklamada, ”Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ile bir telefon görüşmesi yaparak geçmiş olsun dileklerimi ilettim ve yangına müdahale için yardım teklifinde bulundum” dedi.

Tatar, Rum lider Anastasiadis'e insani konuların en büyük hassasiyetleri olduğunu ve bu gibi durumların dini, dili, ırkı olmadığını söylediğini ifade etti. Tatar ayrıca, “Güney komşumuz dilerse yardıma hazırız şeklinde kendisine açıklama yaparak, geçmiş olsun dileklerinde bulundum” dedi.

İsrail'de arazi yangını: 15 araç küle döndü İlginizi Çekebilir İsrail'de arazi yangını: 15 araç küle döndü Kanada'da ısı kubbesi etkisi... 177 orman yangını sürüyor İlginizi Çekebilir Kanada'da ısı kubbesi etkisi... 177 orman yangını sürüyor